Nowe twarze w Chrobrym Głogów: Horoszkiewicz i Długołęcki

0
767

W rundzie jesiennej bieżącego sezonu defensywa Chrobrego Głogów była najlepszą w całych pierwszoligowych rozgrywkach. Dobra postawa obrońców sprawiła, że zwrócili oni uwagę mocniejszych zespołów. Damian Byrtek przeszedł do Wisły Płock, natomiast Łukasz Bogusławski jest zawodnikiem Górnika Łęczna. Głogowski klub znalazł już następców wspomnianej dwójki.

Świetna postawa w rundzie jesiennej sprawiła, że Damian Byrtek został zawodnikiem walczącej o Ekstraklasę Wisły Płock, a Łukasz Bogusławski podpisał kontrakt z dziewiątą drużyną najwyższej klasy rozgrywkowej, Górnikiem Łęczna. Wiadomo było, że głogowski klub będzie musiał znaleźć zawodników, którzy wypełnią lukę powstałą w wyniku odejścia dwóch kluczowych graczy. Następców znaleziono, jednak do Głogowa trafili oni na zasadzie wypożyczenia.

Pierwszy z nich to 21-letni Gracjan Horoszkiewicz. Mimo, że urodził się w Głogowie, nigdy wcześniej nie reprezentował pomarańczowo-czarnych barw. Jego pierwszym klubem był GLKS Gaworzyce, skąd przeniósł się do Górnika Polkowice, a następnie Zagłębia Lubin. Mierzący 191 cm wzrostu obrońca najbardziej kojarzony jest chyba jednak z niemiecką Herthą Berlin. Choć w dorosłym futbolu naszych zachodnich sąsiadów nie zadebiutował, to w Niemczech spędził trzy lata, występując w juniorach oraz drugim zespole. Do Polski Horoszkiewicz wrócił w sezonie 2014/2015, zasilając szeregi Cracovii. W Grodzie Kraka spędził tylko jedną rundę, po czym przeniósł się do Podbeskidzia Bielsko-Biała. W najwyższej polskiej klasie rozgrywkowej wystąpił w 4 spotkaniach. 21-latek ma za sobą również występy w młodzieżowych reprezentacjach Polski. W 2012 roku był kapitanem drużyny U-17, która dotarła do półfinału Mistrzostw Europy w swojej kategorii wiekowej.

Drugim nowym nabytkiem pomarańczowo-czarnych jest 23-letni Mateusz Długołęcki. Zawodnik ten pochodzi z Przasnysza (mazowieckie), skąd jako kilkunastoletni chłopak trafił do Legii Warszawa, gdzie razem z Marcelem Gąsiorem i Maciejem Górskim występował w nieistniejących już rozgrywkach Młodej Ekstraklasy. Następnym etapem w jego karierze był Dolcan Ząbki. Na pierwszoligowych boiskach spędził dwa sezony, zaliczając w tym czasie 40 występów. Przed rozpoczęciem obecnego sezonu Długołęcki przeniósł się do Piasta Gliwice. W pierwszym zespole lidera Ekstraklasy zagrał w pucharowym spotkaniu ze Stalą Stalowa Wola.

„Weryfikacja dopiero przyjdzie, ale fajnie pracuje się z zawodnikami, którzy stawiają sobie wysokie cele i to, co najlepsze, mają dopiero przed sobą” – skomentował nowe nabytki trener Ireneusz Mamrot.

Obaj zawodnicy będą występować w głogowskim klubie do końca bieżącego sezonu. Horoszkiewicz i Długołęcki nie są jedynymi środkowymi obrońcami, którzy byli w kręgu zainteresowań pierwszoligowca. W sparingowym meczu z Zagłębiem Lubin wystąpił Michał Czekaj (27 ekstraklasowych występów w Wiśle Kraków), natomiast wcześniej testowany był Sebastian Zieleniecki, występujący ostatnio we włoskim US Cremonese.

W najbliższą sobotę piłkarze Chrobrego Głogów zagrają sparingowy mecz ze Stilonem Gorzów. Początek o godz. 13:00.

/fot. Chrobry Głogów S.A./

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.