Głogów: Weekendowy Rozkład Jazdy

0
698
TutajGLOGOW.pl Głogów Weekendowy Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń

Piątek jest dniem, na który wielu czeka z niecierpliwością. Piątek zapowiada weekend, a ten, szczególnie spędzony w Głogowie, może dostarczyć wielu wrażeń. Najbliższe trzy dni przyniosą moc atrakcji dla osób w każdym wieku: Koncert Noworoczny, Mały Art, występ głogowskiej Rewii Graffitti, a to zdecydowanie nie wszystko!

Weekend w Głogowie rozpocznie się od ważnego wydarzenia kulturalnego: Koncert Noworoczny Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. Od wielu lat prezydenci naszego miasta w okresie karnawałowym zapraszają głogowian na wyjątkowe wydarzenia muzyczne. Tegoroczny Koncert, który odbędzie się już dziś, 22. stycznia o godz. 18.30 w Hali Widowiskowo-Sportowej, uświetni występ nietuzinkowej artystki – Justyny Steczkowskiej. Dzięki niesamowitemu talentowi wokalistka zdobyła ogromne uznanie w branży muzycznej, a miliony Polaków pokochały ją za twórczość, charyzmę i niepowtarzalny styl. Podczas dzisiejszego wieczoru Steczkowska wystąpi w towarzystwie Orkiestry Cygańskiej, w skład której wchodzi ponad 20 osób. Zapowiada się wyjątkowo widowisko, a o jego szczegółach można przeczytać tutaj.

Najnowszy film w reżyserii Kingi Dębskiej pt. „Moje córki krowy” w Głogowie można było oglądać do minionego czwartku. Jeśli ktoś jednak nie zdążył obejrzeć filmu, który już po 10 dniach od pojawienia się na ekranach obejrzało 350 000 widzów, ma jeszcze szansę. Od dziś, 22. stycznia, ten kinowy fenomen 2016 roku będzie można oglądać w CK „Muza” w Lubinie. Film z Agatą Kuleszą i Gabrielą Muskałą w rolach głównych w „Muzie” wyświetlany będzie do 28. stycznia br.

Po piątkowej dawce muzycznych i kinowych wrażeń, kulturalna propozycja dla najmłodszych. W sobotę, 23. stycznia o godz. 9.00 w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie odbędą się Dziecięce Prezentacje Twórcze Mały Art. Tym razem na scenie głogowskiego MOK-u wystąpią dzieci z Przedszkola Publicznego nr 1 i nr 2 w Głogowie.  Na Małego Art-a szczególnie warto zabrać dzieci w wieku przedszkolnym – będą one miały okazję zobaczyć występy swoich rówieśników, a przede wszystkim zapoznać się z samym MOK-iem, w którym pewnie i one, wraz ze swoimi przedszkolami, wkrótce wystąpią na prezentacjach Mały Art.

Sobotni poranek może być też świetną okazją do treningu. Młodzieżowe Centrum Kultury MAYDAY od godz. 10.00 zaprasza na zajęcia różnego rodzaju sztuk walki prowadzone przez Bartosza Derenowskiego. Derenowski to utytułowany zawodnik w brazylijskim Ju Jitsu i SUBMISSON FIGHT. Medalista Mistrzostw Europy, Wielkiej Brytanii, Szkocji i Polski. Zajęcia odbywają się w różnych dniach tygodnia, natomiast plan zajęć na sobotę wygląda następująco: 10.00-11.00 No-Gi submission fight – sparingi, a w godz. 11.00-12.00 brazylijski jiu jitsu dorośli – sparingi. Zajęcia odbywają się w MCK MAYDAY w sali fitness, opłata: 80 zł/miesiąc.

Ciekawą propozycję na sobotni wieczór dla wszystkich fanów klimatów lat 70. i 80. przygotował bar Prywatka. Właściciele zapraszają na klimatyczne dancingi w stylu lat 70. i 80 – w każdą sobotę oprawę muzyczną na parkiecie zapewnia DJ. Bar Prywatka mieści się przy ul. Budowlanych 8.

Jeśli jednak ktoś preferuje zabawę w rytm bardziej współczesnej muzyki, w Głogowie również znajdzie coś dla siebie. Na Dyskotekę Dorosłego Człowieka zaprasza Gospoda Głogowska. W soboty wstęp od 21 lat, start godz. 21.00.

Niedzielę w naszym mieście można rozpocząć od dawki aktywności fizycznej. O godz. 13.00 głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS serdecznie zaprasza wszystkich miłośników biegania i czworonogów na akcję Daj się wybiegać. Jest to akcja, która daje możliwość chętnym osobom do wyprowadzania czworonogów na spacery, tym samym zapewniając podopiecznym AMICUSA niezbędną dawkę ruchu na specjalnej trasie „Biegu na 6 łap”. W niedzielę osoby zainteresowane taką formą pomocy, mogą zgłaszać się do Stowarzyszenia w godz. 13.00-16.00.

Na zakończenie weekendu propozycja od Miejskiego Ośrodka Kultury, czyli Koncert Świąteczny Głogowskiej Rewii Graffiti pt.„Zima lubi dzieci”. Rewia powstała 15 lat temu i działa przy Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Uczestniczy w niej średnio  90-100 dzieci i młodzieży w wieku od 6 do 18 lat. Młodzi artyści występują na licznych koncertach, festiwalach, przeglądach ogólnopolskich oraz zagranicznych, a najbliższy występ już w niedzielę, 24. stycznia o godz. 16.00 w głogowskim MOK-u. Bilety na koncert dostępne w cenie: 15 zł/osoba.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które w ten weekend odbywać się będą w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Już nie szukaj! Głogów jest tutaj!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.