Awans byłego Komendanta głogowskiej Policji

0
765
Policja Głogów - Krzysztof Sidorowicz mianowany na Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego we Wrocławiu

Pracujący dotychczas dla głogowskich służb Policji insp. Krzysztof Sidorowicz od niedawna pełni obowiązki Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Zastąpił insp. Artura Falkowskiego, który przeszedł na zasłużoną emeryturę.

Były Komendant Powiatowy głogowskiej Policji został nadzorującym pion prewencji w komendzie wrocławskiej. Kilka dni temu odbyła się uroczystość przekazania obowiązków, która stała się jednocześnie okazją do podziękowania przechodzącym na emeryturę funkcjonariuszom jednostek Policji garnizonu dolnośląskiego, a także mianowania lub powierzania obowiązków ich następcom. Nagrodzono też funkcjonariuszy za szczególne zaangażowanie i profesjonalizm w służbie.

Komendant Główny Policji, insp. Zbigniew Maj, na wniosek Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadinsp. Wojciecha Ołdyńskiego, powołał insp. Krzysztofa Sidorowicza na stanowisko Zastępcy Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu. Zastąpił on insp. Artura Falkowskiego, który po wielu latach służby przeszedł na emeryturę.

Inspektor Krzysztof Sidorowicz od 25 lat pełni służbę w Policji. W 1998 r. ukończył studia zawodowe na kierunku „Administracja w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego” w Wyższej Szkole Policji w Szczytnie. W roku 2002 ukończył podyplomowe studia na Wydziale Zarządzania i Administracji na Akademii Świętokrzyskiej. Cztery lata później skończył menadżerskie studia podyplomowe na kierunku „Organizacja i zarządzanie” w Akademii Ekonomicznej im. Oskara Langego we Wrocławiu. Od 2007 roku w Głogowie pełnił funkcję Zastępcy Komendanta Powiatowego Policji. Nadzorował pracę pionu prewencji. W maju 2012 r. objął funkcję Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Podczas uroczystości przekazania obowiązków podziękowano funkcjonariuszom kadry kierowniczej jednostek Policji garnizonu dolnośląskiego, odchodzącym na emeryturę. Przekazano obowiązki ich następcom, mianowanym przez Komendanta Wojewódzkiego Policji we Wrocławiu, nadinsp. Wojchecha Ołdyńskiego. Przechodzącym na emeryturę podziękowano za lata poświęceń i wyrzeczeń w służbie narodowi i obywatelom. Przekazano słowa uznania za wierność zasadom wyrażonym w rocie przysięgi. Komendant Ołdyński podkreślił, że istotnym jest, by odchodząc w poczuciu dobrze wypełnionego obowiązku, zawsze z dumą i honorem mówili o służbie w Policji, której to służbie poświęcili dużą część swojego życia. Ich następcom życzył zaangażowania i sukcesów w realizacji powierzonych im zadań.

Uroczystość stała się także okazją do tego, by szef dolnośląskich policjantów wyróżnił i nagrodził funkcjonariuszki i funkcjonariuszy z Wydziałów: Kryminalnego, Dochodzeniowo-Śledczego oraz Laboratorium Kryminalistycznego Komendy Wojewódzkiej Policji we Wrocławiu. Nagrodzeni w ramach Archiwum X wyjaśnili sprawę gwałtu i brutalnego zabójstwa młodej kobiety sprzed 22 lat, do której to zbrodni doszło w powiecie lwóweckim, a także sprawę zabójstwa dwóch kobiet w 2015 r. we Wrocławiu. Funkcjonariuszy wyróżniono za zaangażowanie w służbie, profesjonalizm i wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.