GŁOGÓW: Kulturalny Rozkład Jazdy

0
1171
Głogów Kulturalny Rozkład Jazdy Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl

Właśnie rozpoczął się wyjątkowo ciekawy tydzień w naszym mieście. W najbliższych dniach w Głogowie najmłodsi będą mogli wziąć udział w ciekawych zajęciach proponowanych m.in. przez Miejski Ośrodek Kultury, młodzież będzie miała okazję przyłączyć się do organizowanych w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny warsztatów, natomiast osoby dorosłe będą mogły wybrać się na kabaretowe spotkanie z Grzegorzem Halamą oraz oczekiwany Koncert Noworoczny, podczas którego wystąpi Justyna Steczkowska.

Miejska Biblioteka Publiczna w Głogowie postanowiła wyjść na przeciw literackim zainteresowaniom swoich czytelników i oprócz istniejącego już od wielu lat Dyskusyjnego Klubu Książki, wprowadzić nową formę spotkań przy książce, a mianowicie Klub Konesera Kryminału. Już dziś, 19. stycznia o godzinie 17.00 w Bibliotece Lokalnej Osiedla Głogowskiego, czyli tzw. BLOG-u, przy ulicy Perseusza 13, odbędzie się kolejne spotkanie KKK. Tym razem klubowicze będą mieli okazję wymienić się wrażeniami i opiniami na temat powieści „Grób” Gai Grzegorzewskiej. Miejska Biblioteka Publiczna na spotkanie zaprasza wszystkich zainteresowanych.

Na aktywne rozpoczęcie drugiego dnia tygodnia zaprasza Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA, które już o godz. 9.00 zaprasza osoby młode oraz seniorów 50/60+ na zajęcia sportowe SLOW JOGGING, czyli sport dla każdego. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godz. 9.00-10.30 w SZANSIE przy ul. Perseusza 13. Ponadto na wspólne sportowe treningi zapraszają grupy Biegam Bo Lubię Głogów (najbliższe spotkanie już w środę 20. stycznie o godz. 20.00 pod MOK-iem), Biegowa Grupa Cross Straceńców (treningi w każdą sobotę o godz. 15.00 na Górkowie), a także Głogowskie Stowarzyszenie Pomocy Zwierzętom AMICUS, które serdecznie zaprasza wszystkich miłośników biegania i czworonogów na akcję Daj się wybiegać (najbliższa okazja już dziś, we wtorek 19. stycznia w godzinach 16.30-19.30).

Ciekawym pomysłem na wtorkowe popołudnie dla dzieci są organizowane przez Miejski Ośrodek Kultury zajęcia plastyczne dla uczniów w wieku 7-12 lat. „Kreatywkę” w godz. 17.00-18.30 poprowadzi Agnieszka Wilczyńska-Urbanowska. Koszt zajęć to 35 zł/miesiąc.

Ogromnym zainteresowaniem wśród mieszkanek Głogowa cieszą się zajęcia Zumby organizowane w Młodzieżowym Centrum Kultury Mayday. Wszystkie panie, które chciałyby wziąć udział w zajęciach prowadzonych przez Mateusza Śmikiela, mogą zarezerwować sobie nie tylko dzisiejszy, ale i czwartkowy wieczór. Zajęcia odbywają się w każdy wtorek w godzinach 19.30-20.30 i czwartek w godz. 18.30-19.30 lub godz. 19.30-20.30 w sali koncertowej MCK MAYDAY.

W środowe popołudnie wszystkie dzieci na ciekawe zajęcia zaprasza Miejski Ośrodek Kultury. O godz. 15.15 rozpocznie się bowiem dziecięca sekcja plastyczna prowadzona przez Joannę Kinder. Zajęcia są bezpłatne, długość ich trwania to 45 minut.

Środa w Głogowie to świetna okazja do uczenia się sztuki aktorskiej. Z taką propozycją do mieszkańców Głogowa wyszedł Miejski Ośrodek Kultury. Kurs Aktorski odbywa się w każdą środę w godzinach 18.00-20.00 ich koszt to 40 zł/miesiąc. Zajęcia odbywające się w sali baletowej MOK prowadzi Aleksandra Leosz.

Głogowska młodzież, która chciałaby aktywnie spędzić środowe popołudnie, zapraszana jest do Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny na warsztaty indywidualne oraz grupowe, które odbywają się w godzinach 10.00-18.00, a także na zbiórki Harcerskie i Zuchowe prowadzone od godzin 16.00 do 17.00.

Ciekawą propozycją dla dzieci, młodzieży i dorosłych lubiących aktywność sportową, są czwartkowe zajęcia sztuk walki prowadzone przez Bartosza Derenowskiego. Zajęcia odbywają się w różnych dniach tygodnia, a dokładny plan można znaleźć w Kalendarzu Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Alternatywą dla sztuk walki mogą się okazać zajęcia baletu dla dziewczynek i chłopców w wieku 4-5 lat oferowanych przez głogowski MOK. Lekcje odbywają się w każdy poniedziałek i czwartek w godz. 15.30-16.00. Opiekunem grupy jest Sara Matelska. Koszt 45 zł/miesięcznie.

Niewątpliwie jednym z ciekawszych wydarzeń kulturalnych tego tygodnia jest występ komika, aktora komediowego, parodysty i muzyka – Grzegorza Halamy. Mając wypracowany przez lata własny styl, z charakterystycznym dla siebie poczuciem humoru, aktor opowie o tematach uniwersalnych. Po 5 latach urlopu wraca na scenę z nowym programem „Długo i szczęśliwie”, który już w najbliższy czwartek, 21. stycznia o godz. 19.00 będzie można zobaczyć w Kawiarni Piwnicy Artystycznej pod Świętym Mikołajem. Bilety w cenie 30 zł dostępne są w Piwnicy Artystycznej.

Ciekawą, taneczną propozycję dla młodych mieszkańców Głogowa ma Stowarzyszenie dla Dzieci i Młodzieży SZANSA. W każdy piątek w godzinach popołudniowych odbywają się bezpłatne zajęcia Hip-Hop DANCE. W godzinach 16.00-17.00 zapraszane są osoby w wieku 10-13 lat, natomiast o 17.00-18.30 spotyka się grupa 14-30 lat.

Najbliższy piątkowy wieczór jest tym, na który czeka wielu mieszkańców naszego miasta. To właśnie wtedy odbędzie się Koncert Noworoczny Prezydenta Miasta Głogowa Rafaela Rokaszewicza. W tym roku usłyszeć będziemy mogli artystkę nietuzinkową, wszechstronnie uzdolniona, którą do tej pory poznaliśmy jako wokalistkę, skrzypaczkę, kompozytorkę i autorkę tekstów, a także aktorkę oraz fotografa – Justynę Steczkowską. Artystka jest jedną z niewielu polskich wokalistek, która może pochwalić się 4-oktawową skalą głosu. Bilety w cenach: 40 zł, 50 zł, 60 zł, 70 zł, 100 zł dostępne są w Biurze Obsługi Klienta MOK, Młodzieżowym Centrum Kultury MAYDAY, kasach Pływalni Chrobry Głogów S.A. oraz na EKOBILET.PL

Koncert Noworoczny otworzy nadchodzący, kulturalny weekend w Głogowie, a o tym co będzie się działo w ostatnich dniach tygodnia będzie można przeczytać w Weekendowym Rozkładzie Jazdy TutajGLOGOW.pl już w najbliższy piątek.

Zaprezentowane powyżej wydarzenia to jedynie część z tych, które odbywają się w naszym mieście. Aby być na bieżąco z głogowskimi wydarzeniami, polecamy śledzić Kalendarz Wydarzeń TutajGLOGOW.pl.

Już nie szukaj! Głogów jest tutaj!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.