Straż Miejska zadba o bezpieczeństwo Polkowiczan

0
432
Akcja Akumulatory Straży Miejskiej w Polkowicach

Polkowicka Straż Miejska jak co roku przypomina o zasadach bezpieczeństwa ruchu drogowego. Ponadto oferuje pomoc kierowcom, którym zimowa aura utrudniła poruszanie się samochodem.

Pracownicy Straży Miejskiej utrzymują, że bezpieczeństwo na drodze jest najważniejsze. Wraz z polkowickim Sitechem propagują i przypominają wszystkim uczestnikom ruchu drogowego, jak ważne jest stosowanie zasad ruchu drogowego. Jest to szczególnie istotne w takich warunkach pogodowych, jakie panują w chwili obecnej.

W polkowickich przedszkolach oraz na terenie Sitechu pracownicy i funkcjonariusze Straży Miejskiej organizują spotkania o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym. W trakcie tych spotkań mówią między innymi o tym, jak ważne jest zapinanie pasów bezpieczeństwa w pojazdach, a także jazda w odpowiednio homologowanych i zamocowanych fotelikach dla dzieci. Ma to kluczowe znaczenie nawet na krótkich trasach i w ogromnym stopniu wpływa na bezpieczeństwo pasażerów, chroniąc ich zdrowie oraz życie. W Polsce w dalszym ciągu zbyt wiele jest wypadków śmiertelnych, w których giną dorośli i dzieci. Celem organizowanych w Polkowicach spotkań jest wyrobienie właściwych nawyków i przyzwyczajeń, związanych z przestrzeganiem przepisów ruchu drogowego wśród dzieci, a także ich rodziców i opiekunów. Wiadomym jest, że dobre nawyki warto zaszczepiać u człowieka już w najmłodszym wieku.

Podczas spotkań prezentowany jest właściwy model fotelika samochodowego. Wyświetlane są też filmy, obrazujące jak należy właściwie podróżować pojazdem. Strażnicy wraz z pracownikami firmy Sitech z najmłodszymi dziećmi spotykają się na terenach placówek oświatowych, zaś starsze dzieci mają możliwość uczestniczenia w zajęciach na terenie firmy. Wizyty te są połączone ze zwiedzaniem przedsiębiorstwa i pozwalają zapoznać się z jego działalnością. – Mamy nadzieję, że przeprowadzenie powyższej akcji w znaczący sposób przyczyni się do poprawy poziomu społecznego poczucia porządku publicznego na terenie Gminy Polkowice – mówią pracownicy firmy Sitech.

Kolejna akcja, dotycząca bezpieczeństwa, organizowana przez polkowicką Straż Miejską, dotyczy kierowców. Osoby, które tej zimy będą miały problemy z akumulatorem, będą mogły liczyć na pomoc funkcjonariuszy Straży Miejskiej.

Zimą często zdarza się, że akumulatory w samochodach odmawiają posłuszeństwa. W takich sytuacjach wystarczy zadzwonić pod jeden z numerów alarmowych: 986 bądź 76 746 40 24. Strażnicy miejscy przyjadą i nieodpłatnie uruchomią samochód przy pomocy kabli rozruchowych. Zgłoszeń można dokonywać przez 24 godziny na dobę. Strażnicy zaznaczają, że reakcja na zgłoszenie może się wydłużyć, gdyż w okresie zimowym takowych zgłoszeń bywa wiele.

Zadaniem Straży Miejskiej jest nie tylko pilnowanie porządku, ale także pomaganie mieszkańcom w sytuacjach, kiedy takiej pomocy potrzebują. Pomysł jest na pewno trafiony, a kierowcy z Polkowic liczą na to, że akcja ta ułatwi im uczestnictwo w ruchu drogowym w trudnych warunkach pogodowych.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.