Reprezentanci Legnickiego Klubu Taekwon-do powołani do kadry narodowej

0
389

Trzej zawodnicy Legnickiego Klubu Taekwon-do, Maciej Żuk oraz Maciej i Marcin Blicharscy wyjadą na początku lutego (3-6) na pierwsze tegoroczne zgrupowanie męskiej reprezentacji Polski w Taekwon-do. Po bardzo udanych startach w sezonie 2015, biało-czerwoni wezmą udział w obozie w Centralnym Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

Obóz w Spale będzie pierwszym etapem przygotowań do tegorocznych Mistrzostw Europy w Tampere. Zawody w Finlandii odbędą się w dniach 28 kwietnia – 1 maja. Wcześniej biało-czerwoni wezmą jednak udział w innych zawodach. Pod koniec lutego (26-28) seniorska kadra wyleci do Uzbekistanu, gdzie czekać będzie pierwszy tegoroczny sprawdzian. W Taszkencie polscy sportowcy wezmą udział w czwórmeczu Uzbekistan-Kazachstan-Kirgistan-Polska. W gronie powołanych na ten sparing znalazł się reprezentant Legnickiego Klubu Taekwon-do, Maciej Żuk.

Po powrocie do kraju, w marcu odbędą się dwa ogólnopolskie turnieje kwalifikacyjne. Puchar oraz Grand Prix Polski będą jednocześnie stanowić eliminację do tegorocznych Mistrzostw Polski Seniorów. 8 kwietnia kilkunastoosobowa drużyna Legnickiego Klubu Taekwon-do wyjedzie do włoskiej Terraciny. Tam odbędzie się ostatni międzynarodowy turniej przed kwietniowymi Mistrzostwami Europy w Finlandii.

Pracowity początek roku w wykonaniu zawodników nie oznacza, że kolejne miesiące będą mniej intensywne. W maju i czerwcu legniccy juniorzy i seniorzy wystartują w Mistrzostwach Polski we wszystkich kategoriach wiekowych. Niedługo potem legniczanie odwiedzą rumuńską Kluż-Napokę, gdzie odbędzie się Puchar Europy. Do Rumunii na swój kolejny sprawdzian wyjedzie również reprezentacja Polski.

Najważniejszym startem dla zawodników Legnickiego Klubu Taekwon-do w drugiej części sezonu będzie Puchar Świata Seniorów i Juniorów. Zawody zaplanowane zostały na 12-16 października, a ich miejscem będzie budapesztańska Papp Laszlo Budapest SportArena.

Jak widać, przed zawodnikami Legnickiego Klubu Taekwon-do pracowity okres, w którym będą przygotowywać się do kwietniowych Mistrzostw Europy w Tampere. Będzie to najważniejsza impreza w pierwszej połowie 2016 roku, stąd też kluczowe będzie przygotowanie odpowiedniej dyspozycji, która umożliwi walkę o najwyższe cele. Niedługo później legniczanie wezmą udział w krajowych zawodach, podczas których będą musieli udowodnić wysokie umiejętności i wzbogacić medalową kolekcję. Po rywalizacji na krajowym podwórku, Legnicki Klub Taekwon-do stanie do walki na międzynarodowych arenach. Rok 2016 zapowiada się niezwykle interesująco, a przed samymi zawodnikami sporo ciężkiej pracy i przygotowań do najważniejszych imprez.

Maciejowi Żukowi oraz Maciejowi i Marcinowi Blicharskim gratulujemy powołania do reprezentacji Polski i życzymy powodzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.