FEN 10: Zwycięstwo Pawła Biszczaka w walce wieczoru – wyniki

0
361

W sobotę 9 stycznia Regionalne Centrum Sportowe w Lubinie było gospodarzem dziesiątej gali Fight Night Exclusive. W trakcie trwania wydarzenia stoczono dziesięć pojedynków w K-1 oraz MMA. W walce wieczoru wystąpił reprezentant Prych Team Legnica, Paweł Biszczak, który decyzją sędziów okazał się lepszy od Anatoli Hunanyana.

Dla 29-letniego Pawła Biszczaka była to czwarta walka stoczona w ringach organizacji Fight Night Exclusive. Legniczanin odnotował w niej czwarte zwycięstwo, jednak tym razem tak łatwo nie było. Rywalem doświadczonego fightera był trzykrotny mistrz świata w K-1, Anatoli Hunanyan. Ostatecznie reprezentant Prych Team Legnica zwyciężył niejednogłośną decyzją sędziów. – „To była ciężka walka. Można powiedzieć, że wygrałem siłą woli. Na początki mi nie szło, ale myślę, że pokazałem charakter. Cieszę się z wygranej, a na analizę przyjdzie czas. Dzięki wspaniałemu dopingowi obudziłem się w 3. rundzie i wygrałem” – powiedział po walce Paweł Biszczak.

Sporo emocji zgromadzonej publiczności przyniosły już dwie pierwsze walki, które znalazły się w karcie wstępnej. Mateusz Głąb pokonał w walce na zasadach MMA lubinianina Pawła Kordylewicza, kończąc pojedynek w 3. rundzie przez poddanie (trójkąt nogami). Zwycięstwo odniósł natomiast Bartosz Muszyński (Klub Sportowy Metraco Armia Polkowice), który w 2. rundzie znokautował Portugalczyka Janu Malkriado Cruza.

Podczas gali Fight Night Exclusive 10, swoje pojedynki w formule MMA wygrali: Paweł Hadaś, który w 2. rundzie poddał Aleksandra Rychlika (trójkąt rękoma), Jacek Kreft w 1. rundzie poddając Adama Golonkiewicza (armbar), Mindaugas Verzbickas, który poddał duszeniem zza pleców Pawła Kiełka (1. runda), Davy Gallon poprzez decyzję w walce z Rafałem Błachutą oraz Marcin Zontek, który już w premierowej odsłonie zwyciężył przez TKO (prawy sierp i ciosy w parterze) z Arunasem Viliusem.

Ponadto stoczono kilka pojedynków w formule K-1. Kolejne zwycięstwo na galach FEN zanotowała 22-letnia Patrycja Krawczyk, która zwyciężyła w walce z Moniką Porażyńską. Sukcesem swój pojedynek zakończył również Wojciech Wierzbicki, który okazał się lepszy od Łukasza Rambalskiego.

Walka wieczoru
K-1: Paweł Biszczak pokonał Anatolia Hunanyana przez niejednogłośną decyzję

MMA: Marcin Zontek pokonał Arunasa Viliusa przez TKO (prawy sierp i ciosy w parterze), runda 1
MMA: Davy Gallon pokonał Rafała Błachutę przez decyzję
MMA: Mindaugas Verzbickas pokonał Pawła Kiełka przez poddanie (duszenie zza pleców), runda 1
K-1: Wojciech Wierzbicki pokonał Łukasza Rambalskiego przez decyzję
K-1: Patrycja Krawczyk pokonała Monikę Porażyńską przez TKO (zawodniczka nie wyszła do drugiej rundy)
MMA: Jacek Kreft pokonał Adama Golonkiewicza przez poddanie (armbar), runda 1
MMA: Paweł Hadaś pokonał Aleksandra Rychlika przez poddanie (trójkąt rękoma), runda 2

Walki wstępne
K-1: Bartosz Muszyński pokonał Janu Malkriado Cruza przez KO (ciosy) runda 2
Mateusz Głąb pokonał Pawła Kordylewicza przez poddanie (trójkąt nogami) runda 3

/fot. Fight Night Exclusive/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.