Wielki Finał WOŚP 2016 w Głogowie

0
481
24 Finał WOŚP 2016 w Głogowie

W dniu wczorajszym zakończyła się 24 edycja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W powiecie głogowskim odniesiono wielki sukces. Zebrana kwota przeszła oczekiwania organizatorów.

Tegoroczna edycja WOŚP miała na celu wsparcie finansowe PEDIATRII oraz GODNEJ OPIEKI LUDZI W PODESZŁYM WIEKU. Mieszkańcy powiatu głogowskiego mieli okazję wesprzeć szczytny cel, przekazując dowolny datek kwestującym wolontariuszom z Miejskiego Ośrodka Kultury w Głogowie, Młodzieżowego Centrum Mayday w Głogowie oraz sztabu „Bukwica – Dolina Miłości” z Gminy Żukowice.

Według nieoficjalnych wyników zebrano kwotę 90.377,43 złotych, z czego 71.637,43 zł to pieniądze z puszek, zaś 17.740 zł to środki pozyskane na licytacjach. Zebrana kwota stanowi absolutny rekord jeśli chodzi o akcję w powiecie głogowskim. Zebrano aż o 21.179,86zł więcej niż w poprzednim roku!
24 Finał WOŚP 2016 w Głogowie Rafael Rokaszewicz Dzień z prezydentem GłogowaDochód z imprez organizowanych w ramach WOŚP został przeznaczony na cel akcji. Zarówno w Miejskim Ośrodku Kultury jak i w Klubie Muzycznym Mayday w ramach imprezy odbyły się koncerty. Przed budynkiem głogowskiego ośrodka kultury można było obejrzeć Taniec z Ogniem. Ulicami Głogowa przejechała parada unikatowych samochodów.

W ramach zbiórki środków dla WOŚP zorganizowano licytację, podczas której można było wygrać Dzień z Prezydentem Głogowa. Walkę pełną emocji wygrał Jarosław Radko. – Bardzo dziękuję za ten  gest i wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zapewniam, że dzień będzie ciekawy – mówił prezydent Rafael Rokaszewicz. Pani Marta Karpińska, która jako druga licytowała Dzień z Prezydentem Głogowa, została zaproszona przez Prezydenta na obiad.

W akcję zaangażowały się również gminy wiejskie. Sztab WOŚP w Gminie Żukowice zebrał 15,200zł. Jest to prawdziwy sukces. Wolontariusze sztabu „Bukwica – Dolina Miłości” kwestowali na całym terenie Gminy Żukowice. Byli obecni również w Kurowicach i w Jakubowie. Podczas 24 Finału WOŚP działo się wiele. Nie zabrakło atrakcji dla dorosłych, jak i dla dzieci. Organizowane były w Bibliotece Publicznej w Nielubi, a także na sali wiejskiej w Słonej, gdzie odbyła się zabawa karnawałowa dla najmłodszych. W Jakubowie zorganizowano jazdę konną oraz ognisko. Dzień zakończył się w Bukwicy, gdzie odbyły się: licytacja, koncert Magic-Dance oraz „Światełko do Nieba”.

W gminie Kotla również nie zabrakło atrakcji w ramach Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W godzinach dopołudniowych odbył się Turniej Piłki Siatkowej o Puchar Wójta Gminy Kotla. Po południu najmłodsi uczestnicy imprezy mogli skorzystać z malowania twarzy, obejrzeć prezentację sprzętu strażackiego i radiowozu policyjnego, wziąć udział w kiermaszu prac plastycznych oraz skosztować domowych wypieków i popcornu w kawiarence. Odbyły się też występy dzieci z przedszkoli i gimnazjum oraz pokazy grup tanecznych, licytacje a także występ Hanny Woźniak. Imprezę o godzinie 20:00 zwieńczyło „Światełko do Nieba”.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.