Ruszają z przygotowaniami do tegorocznego Crossu Straceńców

0
431
2015–04–26 V Cross Straceńców – II dzień zawodów @Tor Motocrossowy na Górkowie (fot.A.Karbowiak),15

W tym roku odbędzie się już szósta edycja Crossu Straceńców. Wprawdzie do startu imprezy pozostało jeszcze kilka miesięcy, jednak nie brakuje takich, którzy już dziś myślą o zawodach i chcą się do nich jak najlepiej przygotować. To właśnie z myślą o takich osobach organizowane będą spotkania i wspólne treningi pod okiem Jerzego Górskiego.

Pierwsze ze spotkań zaplanowano na najbliższą sobotę (9 stycznia). Wszyscy zainteresowani proszeni są o stawienie się na torze motocrossowym na Górkowie o godz. 15:00. – „Zapraszamy wszystkich chętnych, którzy chcieliby wystartować w tych zawodach. Na spotkaniu przedstawimy wiele szczegółów odnośnie przygotowania się do startu, a także różnych niuansów dotyczących zawodów” – powiedział organizator Crossu Straceńców, Jerzy Górski.

Bieganie to rodzaj aktywności, który w ostatnim czasie zyskuje coraz większą rzeszę sympatyków. Cross Straceńców jest doskonałą okazją do tego, by sprawdzić się na tle innych, poczuć smak rywalizacji, ale przede wszystkim aktywnie spędzić wolny czas. Odbywająca się co roku na torze motocrossowym impreza na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń nie tylko naszego miasta, ale całego kraju. Każda edycja przyciąga pokaźną liczbę uczestników, zarówno z Głogowa, jak i innych polskich miejscowości. To doskonale obrazuje, jak odbierany jest cross i jak dobrą cieszy się opinią.

Cross Straceńców to wyjątkowy wyścig. Niepowtarzalna trasa biegnąca przez tor motocrossowy, błoto, rowy z wodą, trzy pętle do pokonania, z których każda jest inna i każda wyjątkowa. Nordic walking, sztafety, biegi indywidualne i grupowe. Tak szeroka gama opcji do wyboru sprawia, że każdy zainteresowany znajdzie coś dla siebie i wystartuje w konkurencji, w której czuje się najlepiej. Organizatorzy wydarzenia pomyśleli zarówno o dorosłych, jak i tych najmłodszych. To właśnie do nich skierowany jest liczący 1,111 m Bieg Małego Straceńca.

Najdłuższy i zdecydowanie najbardziej wymagający jest Bieg Złoty, nazywany również Mistrzostwami Polski. W nim uczestnicy muszą zmierzyć się z trasą liczącą 15,555 m. Organizatorzy przygotowali także Bieg Srebrny, który odbywa się na dystansie 10,555 m. Jak sami przyznają, jest to konkurencja dla tych, którzy mają drobne obawy co do swoich możliwości związanych z biegiem złotym. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszy się jednak Bieg Miedziowy, rozgrywany na dystansie 5,555 m. W poprzednim roku rywalizowano także w Biegu Hutnika o tarczę św. Floriana (1 mila – 1,609,3 m) oraz Nordic Walking na dystansie 5,555 m.

Tegoroczna edycja Crossu Straceńców została zaplanowana na 23-24 kwietnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.