Zmiany w rozpisce FEN 10. Nowy rywal Pawła Biszczaka

0
639

Do kilku zmian doszło w rozpisce zaplanowanej na sobotę 9 stycznia gali Fight Night Exclusive 10, która odbędzie się w hali Regionalnego Centrum Sportowego w Lubinie. Początkowo w walce wieczoru Paweł Biszczak miał zmierzyć się z Christianem Bayą, jednak ostatecznie jego rywalem będzie Anatoli Hunanyan.

Zmiany w fightcardzie zdarzają się bardzo często i nie ominęło to najbliższej gali Fight Night Exclusive. Reprezentujący klub Prych Team Legnica Paweł Biszczak miał początkowo skrzyżować rękawice z 24-letnim Holendrem, Christianem Bayą. Kilka dni przed galą pojawiła się jednak informacja, że rywalem utytułowanego Polaka będzie Anatoli Hunanyan z Armenii.

Mimo zmiany rywala, walka wieczoru lubińskiej gali FEN 10 zapowiada się niezwykle interesująco. Paweł Biszczak to wielka gwiazda polskiego K-1, jeden z najbardziej utytułowanych polskich kickbokserów i jedno z najgłośniejszych nazwisk w organizacji Fight Exclusive Night. 29-letni legniczanin ma na swoim koncie kilka tytułów mistrza Polski w karate kyoukushin oraz kickboksingu, natomiast w 2014 roku został mistrzem świata w formule K-1. W ringach organizacji FEN pojawiał się już trzykrotnie, odnosząc komplet zwycięstw.

Bogaty dorobek ma również 33-letni Anatoli Hunanyan. Ormianin jest trzykrotnym mistrzem świata w K-1. Doświadczony zawodnik ma za sobą 27 zawodowych walk, w których odniósł tylko 7 porażek. Popularny „Tolja” zdecydowaną większość swoich zwycięskich pojedynków kończył przez nokaut (aż 14). Tytuły mistrza świata zdobywał w największych organizacjach WKA, ISKA i WFCA. Był także mistrzem interkontynentalnym WAKO-Pro. Hunanyan ma za sobą karierę bokserską. W zawodowym ringu stoczył 7 pojedynków, wszystkie zwyciężając. W Polsce ormiański zawodnik stoczył w dotychczasowej karierze 2 pojedynki, odnosząc komplet zwycięstw. Na swoim rozkładzie 33-letni fighter ma m.in. Pavla Oboznego, ostatniego rywala Pawła Biszczaka. Na co dzień zawodnik trenuje w czeskim Hanuman Gym Praha.

Zmiana przeciwnika Pawła Biszczaka nie była jedyną roszadą, jaka zaszła w karcie walk gali Fight Night Exclusive 10. Początkowo rywalem Marcina Zontka miał być Hracho Darpinyan, jednak wiadomo już, że jego miejsce zajmie 28-letni francuski zawodnik, Malik Merad. Trzecim zawodnikiem, którego nie zobaczymy w Lubinie jest Piotr Rogosz z klubu Scorpion Krępice. Zawodnik ten miał być rywalem Bartosza Muszyńskiego, jednak wobec kontuzji, jego miejsce zajmie Portugalczyk Janu Malkriado Cruz. 33-letni fighter walczył na galach FEN dwukrotnie, przegrywając z Pawłem Biszczakiem i Wojciechem Wierzbickim.

Gala FEN 10 już w sobotę 9 stycznia. Początek o godz. 20:00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.