Dziś zagrają z KPR-em Jelenia Góra. Mecz z Pogonią przełożony

0
575

Już dziś swój pierwszy tegoroczny mecz rozegrają piłkarki ręczne Metraco Zagłębia Lubin. Podopieczne Bożeny Karkut wyjdą na parkiet w Jeleniej Górze, gdzie ich formę sprawdzi tamtejszy KPR. Wiadomo już także, że mający się odbyć 9 stycznia mecz z Pogonią Baltica Szczecin został przeniesiony na ostatni wtorek miesiąca.

KPR Jelenia Góra to aktualnie ostatni zespół w tabeli PGNiG Superligi Kobiet. Jeleniogórzanki przegrały wszystkie jedenaście dotychczasowych spotkań, a ich sytuacja w rozgrywkach jest beznadziejna. Nie najlepiej dla zawodniczek KPR-u wygląda także bilans bezpośrednich spotkań ze szczypiornistkami Metraco Zagłębia Lubin. Od 2011 roku drużyny rywalizowały ze sobą 15 razy, a 13 z tych spotkań kończyło się zwycięstwem lubinianek, które będą zdecydowanymi faworytkami w dzisiejszej konfrontacji.

Po raz ostatni obie drużyny rywalizowały ze sobą we wrześniu 2015 roku. Metraco Zagłębie Lubin rozbiło wówczas jeleniogórski zespół, wygrywając 40:21. Wysokim zwycięstwem zakończyła się także potyczka z maja, kiedy to zawodniczki Bożeny Karkut zwyciężyły 35:26. Po raz ostatni KPR Jelenia Góra zastopował lubinianki w październiku 2014 roku, remisując 31:31. W lutym tego samego roku dzisiejsze rywalki Metraco Zagłębia odniosły swoje ostatnie bezpośrednie zwycięstwo. Na własnym parkiecie jeleniogórzanki wygrały mecz 21:19.

Podopieczne Bożeny Karkut zajmują obecnie 4. miejsce w tabeli. Dzisiejszy mecz w Jeleniej Górze będzie pierwszym rozegranym w nowym roku, stąd też zawodniczki z Lubina zrobią wszystko, by rozpocząć z wysokiego C. Poza tym, że lubinianki będą faworytkami starcia z KPR-em, za Miedziowymi przemawia również statystyka uwzględniająca pierwsze mecze nowego roku. W ostatnich latach piłkarki Metraco Zagłębia Lubin wygrywały wszystkie takie spotkania. Dwanaście miesięcy temu udało im się wywalczyć komplet punktów w Tczewie (27:16), natomiast wcześniej ogrywały ekipy z Nowego Sącza, Lublina, Kielc oraz Koszalina.

Lubiński klub poinformował także, że zaplanowany na sobotę 9 stycznia mecz z Pogonią Baltica Szczecin nie odbędzie się w pierwotnym terminie. Wszystko spowodowane jest występem zawodniczek Bożeny Karkut w rozgrywkach Challenge Cup. 8-9 stycznia lubinianki będą rywalizowały w ramach IV rundy rozgrywek z tureckim Kastamonu Belediyesi. Celem polsko-tureckiego dwumeczu będzie awans do ćwierćfinału pucharu. Mecz 13. kolejki PGNiG Superligi Kobiet przeniesiono na najbliższy wolny termin. W tym przypadku jest to wtorek 26 stycznia. Okazja do zobaczenia podopiecznych Bożeny Karkut w lubińskiej hali nadarzy się więc dopiero 23 stycznia, kiedy rywalem będzie Piotrcovia Piotrków Trybunalski.

/fot. MKS Zagłębie Lubin/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.