9 stycznia w Cottbus, w połowie lutego w Spale

0
312

Nie mieli długiej przerwy w startach lekkoatleci Piasta Głogów, którzy pod koniec roku rywalizowali w Mityngu Sylwestrowym w Zielonej Górze. Głogowscy sportowcy już 9 stycznia pojadą na zawody w niemieckim Cottbus i będzie to jeden z elementów przygotowań do Mistrzostw Polski, które odbędą się w połowie lutego w Spale.

W dniach 28-29 grudnia młodzi głogowianie rywalizowali w Mityngu Sylwestrowym w Zielonej Górze. Kończące 2015 rok zawody były dla nich niezwykle udane, o czym świadczą liczne miejsca na podium oraz nowe rekordy życiowe. Odpoczynek od startów nie trwał jednak długo, bo już w najbliższą sobotę (9 stycznia) podopieczni Przemysława Bielawy wezmą udział w kolejnych zawodach. Tym razem reprezentanci Piasta Głogów pojadą do naszych zachodnich sąsiadów, a konkretniej do Cottbus.

Zawody w Niemczech będą ważnym elementem przygotowań do imprezy, która odbędzie się w połowie lutego. Wówczas w Spale głogowianie będą rywalizować w Mistrzostwach Polski Juniorów i Juniorów Młodszych. Dobry występ w krajowych mistrzostwach będzie priorytetem dla głogowskich lekkoatletów, stąd też przed nimi ważne tygodnie, które zamierzają wykorzystać na szlifowaniu formy.

Jak przyznaje trener Przemysław Bielawa, wstępnie można wziąć pod uwagę czterech lekkoatletów, którzy powinni pojechać na Mistrzostwa Polski. Są to Sergiusz Mazan, Marcin Wejchert, Klaudia Bartkowiak oraz Natalia Węgrzyn. Cała czwórka zanotowała udane starty w Zielonej Górze, czym potwierdziła swoją wysoką dyspozycję. Natalia Węgrzyn wygrała bieg na 60 metrów, ustanawiając przy tym nowy rekord osobisty. Tuż za jej plecami finiszowała Klaudia Bartkowiak, która także poprawiła swoją dotychczasową „życiówkę”. Dwa razy na najwyższym stopniu podium stawał natomiast Sergiusz Mazan. Reprezentant Piasta Głogów był najlepszy w skoku w dal oraz trójskoku. W drugiej z wymienionych konkurencji srebro wywalczył Marcin Wejchert, a wynik 13,13 m pozwolił mu poprawić życiowy rekord.

„Wstępnie i nieoficjalnie można brać pod uwagę cztery osoby do wyjazdu na Mistrzostwa Polski. Są to Sergiusz Mazan, Marcin Wejchert, Klaudia Bartkowiak i Natalia Węgrzyn. Osiągają oni bardzo dobre wyniki w swoich kategoriach wiekowych. Myślę jednak, ze Adrian Rosiński czy Grzesiek Wojnowski też jeszcze nie powiedzieli ostatniego słowa. Nasza reprezentacja powinna być liczna na prestiżową imprezę w Spale – skomentował trener Przemysław Bielawa.

Zawodnikom Piasta Głogów życzymy udanych startów w Niemczech oraz owocnych przygotowań do Mistrzostw Polski w Spale.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.