Śląsk Wrocław szóstym zimowym sparingpartnerem Chrobrego Głogów

0
503

Poznaliśmy kolejnego sparingpartnera, z którym piłkarze pierwszoligowego Chrobrego Głogów zmierzą się w zimowym okresie przygotowawczym. W czwartek 4 lutego pomarańczowo-czarni zagrają z czternastą aktualnie drużyną Ekstraklasy, Śląskiem Wrocław. Póki co nie wiadomo jednak, czy mecz odbędzie się w Głogowie czy Wrocławiu.

Wrocławianie są szóstym zimowym sparingpartnerem podopiecznych Ireneusza Mamrota. Drużyna ze stolicy Dolnego Śląska zajmuje aktualnie czternaste miejsce w najwyższej klasie rozgrywkowej, co sprawia, że czeka ją trudna wiosna, podczas której celem będzie utrzymanie miejsca w piłkarskiej elicie. Zawodnicy Śląska Wrocław mają obecnie na swoim koncie 22 punkty i wyprzedzają o jedno oczko Górnika Zabrze oraz Podbeskidzie Bielsko-Biała.

Mecz ze Śląskiem Wrocław będzie siódmym sparingiem, jaki pomarańczowo-czarni rozegrają tej zimy. Pierwszy z nich zaplanowano na 20 stycznia, a rywalem będzie Zagłębie Lubin. Miedziowi są aktualnie siódmą siłą piłkarskiej Ekstraklasy, natomiast w poprzednim sezonie rywalizowali z głogowianami na pierwszoligowych boiskach. Mecz rozegrany w Lubinie zakończył się zwycięstwem gospodarzy 1:0, natomiast przy Wita Stwosza padł bezbramkowy remis. Podopieczni Piotra Stokowca sprawdzą formę głogowskiej jedenastki także 13 lutego. Oba mecze zostaną rozegrane w Lubinie.

30 stycznia zawodnicy Ireneusza Mamrota sprawdzą swoją formę na tle Stilonu Gorzów. Zaprzyjaźniony z głogowianami klub występuje w trzeciej lidze dolnośląsko-lubuskiej, a zimową przerwę spędzi tuż nad strefą spadkową. W związku z reorganizacją lig, degradacją zagrożona jest ponad połowa stawki. Gorzowianie zajmują aktualnie siódmą lokatę, mając w swoim dorobku 34 punkty. Zimowe i letnie sparingi Chrobrego Głogów ze Stilonem Gorzów to już pewnego rodzaju tradycja, bo oba zespoły rywalizują przed startem każdej rundy.

Dwa dni po meczu ze Śląskiem Wrocław (6 lutego), pomarańczowo-czarni pojadą do Wałbrzycha na mecz z Rakowem Częstochowa. Niedawny ligowy rywal głogowian jest jednym z kandydatów do gry na zapleczu Ekstraklasy. Obecnie częstochowianie zajmują trzecie miejsce w drugoligowej tabeli, natomiast przed obecnym sezonem rywalizowali w barażach, w których musieli uznać wyższość Pogoni Siedlce.

Skład zimowych sparingpartnerów Chrobrego Głogów uzupełnia Warta Poznań oraz MKS Kluczbork. Wielkopolska drużyna jest aktualnie wiceliderem trzeciej ligi kujawsko-pomorsko-wielkopolskiej, tracąc w ligowej tabeli dwa punkty do pierwszego Jaroty Jarocin. MKS Kluczbork jest natomiast ligowym znajomym pomarańczowo-czarnych. Beniaminek pierwszej ligi zajmuje obecnie czternaste miejsce w tabeli. Obie drużyny stoczyły już dwa bezpośrednie boje. W Kluczborku podopieczni Ireneusza Mamrota wygrali 2:0, natomiast przed własną publicznością 5:1.

Ligowe rozgrywki zostaną wznowione w pierwszy weekend marca. Pierwszym rywalem głogowian będzie Miedź Legnica.

Plan zimowych sparingów Chrobrego Głogów:

20.01.2016: Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów (Lubin)
30.01.2016: Chrobry Głogów – Stilon Gorzów (Głogów)
04.02.2016: Śląsk Wrocław – Chrobry Głogów (Wrocław lub Głogów)
06.02.2016: Chrobry Głogów – Raków Częstochowa (Wałbrzych)
13.02.2016: Zagłębie Lubin – Chrobry Głogów (Lubin)
20.02.2016: Warta Poznań – Chrobry Głogów (Poznań lub Głogów)
27.02.2016: MKS Kluczbork – Chrobry Głogów (Kluczbork)

/fot. Chrobry Głogów S.A./

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.