Yannick Kakoko nie jest już zawodnikiem Miedzi Legnica

0
589

Wiosną zespół Miedzi Legnica będzie występował na pierwszoligowych boiskach bez Yannicka Kakoko. Decyzją trenera Ryszarda Tarasiewicza, zawodnik opuścił dolnośląski zespół i nie będzie reprezentował jego barw w dalszej części sezonu 2015/2016. 25-letni pomocnik nadal pozostanie jednak na zapleczu Ekstraklasy, bo jego nowym pracodawcą będzie Arka Gdynia.

25-letni Yannick Kakoko trafił do Miedzi Legnica latem 2014 roku ze szwajcarskiego FC Wohlen. W swoim debiutanckim sezonie rozegrał dla legnickiej drużyny 33 mecze, w których zdobył 3 bramki. Niemiecki pomocnik pokonywał bramkarzy Floty Świnoujście (dwukrotnie) oraz Bytovii Bytów, a Miedzianka zakończyła cały sezon na 12. miejscu pierwszoligowej tabeli.

Bieżący sezon był już dla Kakoko znaczniej mniej udany. 25-letni zawodnik wystąpił na pierwszoligowych boiskach 9 razy, dokładając do tego 2 mecze w Pucharze Polski. Niemiecki pomocnik pojawiał się również w drużynie trzecioligowych rezerw Miedzi Legnica. Tam zawodnik zagrał 2 mecze, strzelając 2 bramki w derbowej konfrontacji z rezerwami Śląska Wrocław.

Łączny bilans występów Kakoko dla Miedzi Legnica zamknął się na 44 meczach. Po rozwiązaniu kontraktu z dolnośląskim klubem, czarnoskóry pomocnik nie pozostawał jednak długo bez klubu. Nowym pracodawcą 25-latka będzie bowiem Arka Gdynia, aktualny wicelider pierwszoligowej tabeli i jeden z kandydatów do gry w Ekstraklasie. Gdynianie zajmują obecnie 2. miejsce w ligowej tabeli, ustępując jedynie liderującej Wiśle Płock.

Kontrakt Yannicka Sambea Kakoko z Arką Gdynia będzie obowiązywał do 30 czerwca 2016. Zawarto w nim jednak opcję przedłużenia, dlatego w przypadku dobrych występów dla gdyńskiego klubu, niewykluczone, że Niemiec za kilka miesięcy pokaże się na boiskach Ekstraklasy. Arka piłkarską wiosnę rozpocznie od marcowego wyjazdu na mecz z GKS-em Katowice, natomiast w następnej kolejce zagra u siebie z Zagłębiem Sosnowiec. Okazja do występu Kakoko przeciwko swoim byłym kolegom nadarzy się już w kwietniu. W weekend 9-10 gdynianie udadzą się bowiem do Legnicy. Pierwsza bezpośrednia konfrontacja miała miejsce we wrześniu i zakończyła się zwycięstwem Arki Gdynia 2:0.

Transfer Kakoko nie jest oczywiście jedynym spodziewanym ruchem kadrowym w legnickiej Miedzi. – „Szukamy wzmocnień do każdej formacji. Nie wykonamy jednak żadnych ruchów personalnych, dopóki nie pozyskamy konkretnych piłkarzy, którzy podniosą poziom drużyny” – dodał trener Ryszard Tarasiewicz.

Pierwsza wiosenna kolejka pierwszej ligi zaplanowana jest na pierwszy weekend marca. Na początek legniczanie zagrają z Chrobrym Głogów.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.