Turnieje reprezentacji Polski bez zawodników SPR Chrobrego Głogów

0
484
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-23

We Wrocławiu oraz Kielcach rozpoczną się dziś turnieje piłki ręcznej, w której wystąpią reprezentacje Polski. Pierwsza drużyna weźmie udział w Christmas Cup, który odbędzie się w stolicy Dolnego Śląska, natomiast kadra B wystąpi w Międzynarodowym Turnieju w Piłce Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce. W zmaganiach nie wystąpią powoływani wcześniej Bartosz Jurecki oraz Ignacy Bąk.

Turniej Christmas Cup zostanie rozegrany w Hali Stulecia i będzie ostatnim sprawdzianem biało-czerwonych przed rozpoczynającymi się w styczniu Mistrzostwami Europy. W imprezie reprezentacja Polski zmierzy się z Ukrainą, natomiast jutro (29.12) rozegrane zostaną spotkania o trzecie oraz pierwsze miejsce. W drugiej parze naprzeciwko siebie wyjdą reprezentacje Czech i Iranu.

W kadrze biało-czerwonych zabrakło Bartosza Jureckiego, który występy reprezentacyjnych kolegów obejrzy z wysokości trybun. Zawodnik SPR Chrobrego Głogów jest aktualnie kontuzjowany, co uniemożliwiło mu grę na parkiecie Hali Stulecia. Turniej Christmas Cup będzie bardzo ważnym sprawdzianem dla podopiecznych Michaela Bieglera, bo będzie miał on wpływ na ostateczną kadrę biało-czerwonych na Mistrzostwa Europy. Impreza rozpocznie się 15 stycznia, a grupowymi rywalami Polaków będą Francuzi, Macedończycy oraz Serbowie.

Dziś o godz. 18:00 udział w Międzynarodowym Turnieju Piłki Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce rozpocznie natomiast reprezentacja Polski B. Pierwszym rywalem podopiecznych Damiana Wleklaka będzie Litwa. Dzień później biało-czerwoni zagrają z Luksemburgiem, a w środę formę naszych szczypiornistów sprawdzi kadra Węgier B.

W gronie powołanych na turniej znalazł się zawodnik SPR Chrobrego Głogów, Ignacy Bąk. Ostatecznie w Kielcach on jednak nie zagra, podobnie jak awizowani wcześniej Maciej Pilitowski oraz Paweł Genda. Dowołany został natomiast Patryk Walczak. Dla kadry B jest to kolejny turniej towarzyski. W listopadzie biało-czerwoni rywalizowali w Wągrowcu. – „Był to dla nas dobry turniej. Ci, którzy są z nami od dawna potwierdzili że mogą być przyszłością kadry, a pozostali którzy byli po raz pierwsi zobaczyli inny świat i wiedzą nad czym mają pracować” – powiedział trener zespołu.

Terminarz turnieju Christmas Cup

28.12.2015
godz. 17:30, Czechy – Iran
godz. 20:00, Polska – Ukraina

29.12.2015
godz. 17:30, mecz o trzecie miejsce
godz. 20:00, mecz o pierwsze miejsce

Międzynarodowy Turniej w Piłce Ręcznej o Puchar Prezydenta Miasta Kielce:

28.12 (poniedziałek):
16:00 – Węgry B – Luksemburg
18:00 – Polska B – Litwa

29.12 (wtorek):
16:00 – Litwa – Węgry B
18:00 – Luksemburg – Polska B

30.12 (środa):
11:00 – Luksemburg – Litwa
13:00 – Polska B – Węgry B

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.