Legion Głogów najlepszy w Żarach!

0
766

Po raz kolejny reprezentanci Legionu Głogów udowodnili swoją klasę i zdominowali kolejne zawody, w których wzięli udział. Tym razem podopieczni Macieja Domińczaka okazali się najlepsi w Pucharze Polski Muaythai dla dzieci i kadetów, który w sobotę 19 grudnia odbył się w Żarach. Głogowscy zawodnicy osiągali bardzo dobre wyniki, a wielu z nich zakończyło zawody na najwyższym stopniu podium.

Na początku miesiąca Legion Głogów zdominował Mistrzostwa Polski MuayThai, które odbyły się w Starachowicach. Złote medale wywalczyli tam Maciej Domińczak, Mariusz Lach, Dominik Bala oraz Małgorzata Grzesik, a ogólnie reprezentanci głogowskiego klubu sięgnęli po osiem krążków. W ostatni weekend szansę na zaprezentowanie swoich umiejętności dostali najmłodsi, którzy stanęli do walki w Pucharze Polski Muaythai.

Najcenniejsze medale w Żarach wywalczyli Simone Coscarella, Hanna Makowska, Oliwer Domińczak, Patryk Borowiecki, Martyna Kierczyńska oraz Bartosz Pawliszyn. Miejsca na drugim stopniu podium zajęli Kamil Biegała, Jan Majos, a także Weronika i Julia Świca. Brązowy krążek padł łupem Artura Stępnia.

Przy okazji Pucharu Polski odbył się również Turniej Pierwszych Walk dla juniorów i seniorów. Z pierwszymi miejscami wrócili do domu Wiktoria Pacholska, Małgorzata Grzesik i Bartosz Rokaszewicz, natomiast drugie miejsca wywalczyli Dawid Plichta, Dawid Plebanek oraz Grzegorz Rokaszewicz.

„Po raz kolejny nasi zawodnicy udowodnili, że najlepiej czujemy się w twardych formułach i dzięki licznym zwycięstwom udało nam się wywalczył tytuł najlepszej drużyny turnieju. Muaythai to twardy, efektowny sport i na ringu w Żarach mogliśmy oglądać mnóstwo ciekawych pojedynków. Mali zawodnicy, pomimo młodego wieku, prezentowali naprawdę wysoki poziom umiejętności technicznych. Nasze dzieciaki ostro przygotowywały się do tych zawodów i widać to było podczas walk. Każdy walczył do samego końca, wkładając w swoją potyczkę kawał serducha” – pochwalił swoich zawodników trener Maciej Domińczak.

Wyniki:
1) Simone Coscarella – 1 miejsce
2)Hanna Makowska – 1 miejsce
3) Oliwer Domińczak – 1 miejsce
4) Patryk Borowiecki – 1 miejsce
5) Martyna Kierczyńska – 1 miejsce
6) Bartosz Pawliszyn – 1 miejsce
7) Kamil Biegała – 2 miejsce
8) Jan Majos – 2 miejsce
9) Weronika Świca – 2 miejsce
10) Julia Świca 2 miejsce
11) Artur Stępień – 3 miejsce

Turniej Pierwszych Walk:
1) Wiktoria Pacholska – 1 miejsce
2) Małgorzata Grzesik – 1 miejsce
3) Bartosz Rokaszewicz – 1 miejsce
4) Dawid Plichta – 2 miejsce
5) Dawid Plebanek – 2 miejsce
6) Grzegorz Rokaszewicz – 2 miejsce

Wszystkim reprezentantom Legionu Głogów gratulujemy sukcesów osiągniętych w Żarach!

/fot. Legion Głogów/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.