Mikołajkowe sukcesy zawodników Głogowskiego Klubu Judo

0
517

Udany weekend mają za sobą reprezentanci Głogowskiego Klubu Judo, którzy startowali w zawodach w Nowej Soli oraz Gorzowie Wielkopolskim. Łącznie głogowianie przywieźli z województwa lubuskiego czternaście wyróżnień – piątka otrzymała statuetki za dobre wyniki w Nowosolskiej Lidze Judo Dzieci, natomiast dziewięciu zawodników stanęło na podium międzynarodowego turnieju w Gorzowie.

W sobotę 5 grudnia najmłodsi zawodnicy Głogowskiego Klubu Judo wzięli udział w Nowosolskiej Lidze Judo Dzieci. Pięciu reprezentantów głogowskiego klubu wróciło do domu ze statuetkami. – „W ciągu roku odbyło się pięć turniejów, z których punkty były sumowane i na zakończenie ligi ich ilość stanowiła miejsce zajęte na koniec ligi” – tłumaczy trener Łukasz Kogut. Łącznie w lidze startowało siedmiu zawodników GKJ, a pięciu z nich zostało wyróżnionych za osiągnięcie dobrych wyników. Trzecie lokaty przypadły Dawidowi Czekajło, Justynie Opałce oraz Dominice Opałce. Miejsce na środkowym stopniu podium wywalczyła Wiktoria Woźniak, natomiast mistrzem Nowosolskiej Ligi Judo został Krzysztof Czekajło. Młody zawodnik zwyciężył swoją kategorię wiekową i wagową, a dodatkowo został sklasyfikowany na 15. miejscu w ogólnym rankingu. Łącznie klasyfikacja uwzględniła 264 zawodników.

Dzień później, 6 grudnia, zawodnicy GKJ wystartowali w Międzynarodowym Turnieju Judo w Gorzowie Wielkopolskim. Na macie zaprezentowało się dziewięciu reprezentantów głogowskiego klubu. – „Był to jeden z trudniejszych i wymagających turniejów w ciągu roku, w których braliśmy udział. Biorąc pod uwagę kluby, które przyjechały oraz wysoki poziom zawodników, miłym zaskoczeniem było wywalczenie dziewięciu medali na dziewięciu startujących reprezentantów Głogowskiego Klubu Judo” – skomentował opiekun młodych judoków.

2015-12-06-Turniej-Judo-Gorzow-Wielkopolski-GKJ

Podopieczni Adama Jurasa zajęli dwa miejsca na najniższym stopniu podium, jedno na środkowym oraz jedno na najwyższym. Trzecią lokatę w Gorzowie Wielkopolskim wywalczyli Marcin Chiliński oraz Jakub Juras, druga przypadła Jakubowi Więckowi, a złoty medal w zawodach wywalczył Mateusz Więcek. Nieco lepiej spisali się podopieczni trenera Łukasza Koguta. Z brązowym medalem wrócił Szymon Grudzień, srebro wywalczył Krzysztof Czekajło, a krążki z najcenniejszego kruszcu zawisły na szyjach Bartosza Grudnia, Piotra Zielińskiego i Jakuba Siodłaka.

„Dla Krzysztofa Czekajło był to drugi turniej w ciągu weekendu i dwa dni bardzo ciężkich i dobrych walk, więc radość z jego osiągnięć była podwójna. Co do reszty zawodników, mogę śmiało powiedzieć, że zasłużyli sobie na zajęte miejsca, prezentując się bardzo dobrze w ciągu wszystkich walk” – pochwalił swoich zawodników trener Kogut.

Zawodnikom Głogowskiego Klubu Judo gratulujemy kolejnych udanych startów!

/fot. Głogowski Klub Judo/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.