Pożegnali legendę Chrobrego Głogów

0
604

Barwy Chrobrego Głogów reprezentował przez 6,5 roku. W tym czasie rozegrał 187 spotkań i zdobył dla głogowskiego klubu 26 bramek. Mateusz Hałambiec, bo o nim mowa, nie będzie już zawodnikiem pomarańczowo-czarnych. 30-letni pomocnik nie przedłuży wygasającej umowy, a swoją karierę będzie kontynuował za granicą. Wczoraj odbyło się uroczyste pożegnanie legendy głogowskiego klubu.

Mateusz Hałambiec trafił do Chrobrego Głogów w lipcu 2009 roku. Charyzmatyczny pomocnik praktycznie z miejsca stał się ulubieńcem kibiców, a z czasem został również kapitanem zespołu. W każdym spotkaniu pomarańczowo-czarnych grał na maksimum swoich możliwości, zostawiając na boisku dużo zdrowia. Dla głogowskiego klubu rozegrał niemal 200 spotkań i wywalczył z nim dwa awanse – w 2011 roku do drugiej, a w 2014 roku do pierwszej ligi.

Mimo, że urodził się w Krośnie Odrzańskim, był traktowany jak głogowianin. Sam się nim zresztą czuł, co wielokrotnie powtarzał w wywiadach. Dobrymi występami i ambitną grą zyskał szacunek i sympatię wśród wszystkich bywalców głogowskiego stadionu. Nic więc dziwnego, że pożegnanie było bardzo uroczyste i emocjonalne. Hałambiec opuszcza bowiem miejsce, w którym spędził znaczną część swojej sportowej kariery.

– „Zawsze przychodzi moment, że coś w życiu się kończy, a coś zaczyna. Teraz przyszedł na mnie. To była bardzo trudna decyzja i do ostatniego dnia się wahałem. Zadecydował aspekt finansowy i determinacja nowego klubu, za granicą” – powiedział ze łzami w oczach 30-letni zawodnik.

Przy pożegnaniu Mateusza Hałambca obecni byli koledzy z drużyny, trenerzy, klubowi działacze oraz prezydent Rafael Rokaszewicz. Nie zabrakło również delegacji kibiców Chrobrego Głogów, z którymi zawodnik mocno się utożsamiał. To właśnie tym ostatnim wiele radości i emocji dostarczały dobre występy pomarańczowo-czarnych z Mateuszem Hałambcem w składzie. Po raz ostatni mogli tego doświadczyć podczas domowego meczu z MKS-em Kluczbork. 30-letni pomocnik ustalił wynik spotkania na 5:1, a piękna bramka była nawiązaniem do trafień, jakie notował w przeszłości.

Po 6,5 latach w kadrze Chrobrego Głogów zabraknie Mateusza Hałambca. Zawodnik będzie kontynuował swoją karierę za granicą, gdzie już występował. W latach 2007-2008 pomocnik reprezentował barwy angielskich Alnwick Town FC oraz Morpeth Town FC. Teraz czeka go kolejne podejście do gry poza granicami naszego kraju.

Dziękujemy za wszystkie lata spędzone w Głogowie i życzymy powodzenia w dalszej karierze!

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.