Film z serii „Aktywna strona Głogowa”: głogowska wolontariuszka Sara

0
698

Jeden z filmów z serii „Aktywna strona Głogowa” prezentujący działalność głogowskiej wolontariuszki Sary. Zobacz jak działają głogowscy społecznicy!

Wolontariat najczęściej podejmujemy ze względu na naturalną chęć pomagania innym. Jest to także doskonała okazja do rozwijania się i zdobywania nowych umiejętności oraz szansa na zdobycie doświadczenia zawodowego. Ale przede wszystkim wolontariusze angażują się w działalność społeczną by poczuć spełnienie. Samorealizacja – to jest magnes napędzający wolontariuszy.

Sara Garcia Bullido. Rodowita hiszpanka, absolwentka Edukacji Społecznej na Uniwersytecie w Maladze. Od ponad 8 lat pracuje z dziećmi i młodzieżą jako nauczyciel. Specjalizuje się w nauczaniu języka hiszpańskiego dla obcokrajowców. Ciągle uczy się i podnosi poziom swojej wiedzy.

Pasjonuje się sportem i edukacją, których wartości pokazały jej, że motywacja jest kluczem do sukcesu. Wrodzona chęć pomagania innym sprawia, że jej praca jako nauczycielki jest dla niej bardzo satysfakcjonująca. Dzielenie się językiem i kulturą rodzinnego kraju jest dla Sary czymś, co bardzo ceni i daje jej wiele spełnienia.
Jest również osobą uczącą się języków – to pasja poznania i doświadczania innej kultury pozwoliła jej tak szybko zacząć komunikować się w języku polskim.

Bardzo jej się spodobało w Głogowie i postanowiła tutaj zamieszkać. Sara mieszka w Głogowie już ponad 2 lata i aktywnie włącza się w życie społeczne.

Jak pokazuje Sara – Głogów wydaje się być miastem z dużym potencjałem. Co zrobić, by go znaleźć i wydobyć? Wystarczy tylko chcieć!


Film zrealizowany przez grupę nieformalną Obywatelski Głogów w ramach projektu „Aktywna strona Głogowa”

Zadanie zrealizowane w ramach projektu „OdDOLNY ŚLĄSK”, dofinansowanego ze środków Programu Fundusz Inicjatyw Obywatelskich, realizowanego przez Legnickie Stowarzyszenie Inicjatyw Obywatelskich i Fundację „Wrzosowa Kraina”.

Współpraca:

Produkcja: StudioZ2.com

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.