Dogrywka z TutajGLOGOW.pl: Podsumowanie jesieni w niższych ligach piłkarskich

0
610

Końcówka listopada to również końcówka sportowych emocji w niższych klasach rozgrywkowych. Tegoroczne granie zakończyły już zespoły rywalizujące w klasach A i B, natomiast jeszcze jeden mecz do rozegrania mają występujące w IV lidze dolnośląskiej rezerwy Chrobrego Głogów. Zapraszamy na krótki przegląd tego, co wydarzyło się podczas rundy jesiennej.

W niższych klasach rozgrywkowych występuje kilka zespołów z powiatu głogowskiego. W IV lidze dolnośląskiej rywalizują wspomniane już rezerwy Chrobrego Głogów, a więcej przedstawicieli gra w klasach A i B. O powrót do legnickiej klasy okręgowej walczy zespół Mieszka Ruszowice, który przez dużą część sezonu był nawet liderem ligowej tabeli. W w górnej połówce są też zespoły z Kotli oraz Jerzmanowej, co zwiastuje emocje w meczach rundy wiosennej.

Chrobry II Głogów wygrał w Bolesławcu. W sobotę pożegnanie piłkarskiej jesieni
Mecze rundy wiosennej rozpoczęli zawodnicy czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów. W rozegranym awansem spotkaniu pomarańczowo-czarni pokonali na wyjeździe BKS Bobrzanie Bolesławiec 4:1 i dopisali ważne trzy punkty do ligowej tabeli. Wygrana w tym meczu to był obowiązek, ponieważ zespół z Bolesławca zamyka ligową stawkę, a w szesnastu dotychczasowych meczach zgromadził na swoim koncie zaledwie jeden punkt.

Głogowianie zapewnili sobie trzy punkty, dzięki bramkom Bartosza Machaja, Pawła Wojciechowskiego (dwa trafienia) i Michała Bednarskiego. W najbliższą sobotę (28 listopada) podopieczni Jarosława Helwiga rozegrają ostatni mecz w tym roku. Na II płycie głogowskiego stadionu rywalem będzie Lotnik Jeżów Sudecki, obecnie dziewiąta drużyna IV ligi dolnośląskiej.

Na chwilę obecną pomarańczowo-czarne rezerwy zajmują jedenaste miejsce w ligowej stawce. W szesnastu spotkaniach głogowski zespół zgromadził na swoim koncie 19 punktów. Na taki dorobek złożyło się sześć zwycięstw, jeden remis oraz dziewięć porażek. Liderem ligowej tabeli jest Olimpia Kowary, która ma w swoim dorobku 43 punkty. Dwa oczka mniej zgromadził Sokół Wielka Lipa, natomiast trzeci Orkan Szczedrzykowice traci do lidera już dziesięć punktów.

2015-09-13-Chrobry-II-Glogow-Orzel-Zabkowice-Sl

Klasa A: Mieszko Ruszowice straciło pozycję lidera
Porażka w meczu na szczycie z Arkonem Przemków sprawiła, że gracze Mieszka Ruszowice nie spędzą zimy w fotelu lidera. Pierwsze miejsce w ligowej tabeli zajmują obecnie zawodnicy LZS-u Buczyna, którzy mają jeden punkt przewagi nad zespołem z Ruszowic. W ostatniej jesiennej serii gier, Mieszko pokonał na własnym boisku Sokoła Jerzmanowa, który rozgrywa bardzo słaby sezon i zajmuje obecnie przedostatnie miejsce w tabeli. Strata Mieszka do ekipy z Buczyny wynosi zaledwie jeden punkt. Trzeci jest Arkon Przemków, który zgromadził na swoim koncie 35 oczek, a tuż za nimi plasuje się Płomień Radwanice z dorobkiem 31 punktów.

W całej rundzie jesiennej zawodnicy Mieszka Ruszowice przegrali zaledwie dwa spotkania, uznając wyższość Płomienia Radwanice (0:2) oraz Arkona Przemków (2:4). W piętnastu rozegranych spotkaniach, drużyna z Ruszowic zdobyła 52 bramki, co jest jednym z najlepszych wyników w całej legnickiej A klasie.

Piąte miejsce po rundzie jesiennej zajmują zawodnicy Zrywu Kotla, który ma w swoim dorobku 25 punktów. Wynik ten mógł być okazalszy, jednak w ostatniej kolejce piłkarze z Kotli musieli uznać wyższość Korony Czernina, przegrywając 3:6. W całej rundzie Zryw odniósł osiem zwycięstw, do czego dołożył jeden remis i sześć porażek.

Tuż za plecami drużyny z Kotli, z takim samym dorobkiem punktowym, plasuje się Gwardia Białołęka. W ostatni weekend gracze z Białołęki wygrali 1:0 z Zawiszą Serby i spędzą zimę jako szósta siła ligi. Zespół Gwardii szczególnie dobrze radził sobie na własnym boisku, gdzie odniósł pięć zwycięstw na siedem możliwych. Jedyne straty punktów przytrafiły się w spotkaniach z Mieszkiem Ruszowice (0:3) oraz Płomieniem Radwanice (0:0),a więc zespołami, które są sklasyfikowane na wyższych pozycjach.

Na ósmym miejscu przezimuje Dragon Jaczów, który w ostatnim meczu uznał wyższość liderującego LZS-u Buczyna, przegrywając 0:4. Na dziesiątym miejscu sklasyfikowany jest obecnie Zawisza Serby (18 punktów), dwunaste miejsce zajmuje Łagoszowia Łagoszów (14), trzynaste Orzeł Czerna (11), a piętnasty jest Sokół Jerzmanowa, który zgromadził 9 oczek. Ligową stawkę zamyka Victoria Siciny, która ma w swoim dorobku 7 punktów.

Klasa B: Iskra Droglowice wiceliderem
Dziesięć wygranych i trzy porażki – tak przedstawia się bilans jesiennych spotkań w wykonaniu zawodników Iskry Droglowice, która spędzi zimę jako druga siła klasy B (Legnica I). Ekipa z Droglowic traci obecnie do liderującej Błyskawicy Luboszyce jeden punkt, co zwiastuje bardzo ciekawą walkę o fotel lidera. Piłkarską jesień drużyna z Droglowic zakończyła w bardzo dobrym stylu, rozbijając 8:1 Błysk Studzionki.

Czwarte miejsce z zaledwie trzypunktową stratą do lidera zajmuje natomiast Sparta Przedmoście, która w ostatniej kolejce pokonała LZS Retków. Bilans jesiennych spotkań Sparty to dziewięć wygranych, jeden remis oraz trzy porażki.

Na ósmej lokacie zimę spędzi Odra Grodziec Mały, która zgromadziła na swoim koncie 17 punktów. Siedem oczek mniej ma w swoim dorobku Viktoria Borek, trzynasty zespół w ligowej stawce. Za jego plecami sklasyfikowany jest tylko LZS Żelazny Most, który przegrał wszystkie jesienne mecze i zamyka tabelę.

Iskra-Droglowice-Pilka-Nozna

Długa zima i interesująca wiosna
Przed wszystkimi zespołami rywalizującymi w niższych klasach rozgrywkowych długa zima, natomiast po niej interesujące mecze rundy wiosennej. Na przerwę poczekać muszą jedynie gracze czwartoligowych rezerw Chrobrego Głogów, który ma przed sobą jeszcze jedno spotkanie. Pozostałe drużyny już teraz mogą zacząć analizę swoich dokonań na przełomie ostatnich tygodni i planować przygotowania do drugiej części sezonu.

/fot. Chrobry Głogów S.A., Mieszko Ruszowice, Iskra Droglowice/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.