Smak GŁOGowa już do kupienia

0
445
2015-10-31 Smak GŁOGowa

Herbata Smak GŁOGowa została stworzona na specjalne zamówienie Urzędu Miejskiego i będzie dostępna tylko w naszym mieście. W głogowskiej herbaciarni Czas na Herbatę można już kupić herbatę Smak GŁOGowa. Za torebkę (50 g) trzeba zapłacić 9,70 zł.

– To czarna herbata z dodatkiem owocu i kwiatu głogu. Została przygotowana przez profesjonalistów. To unikatowa receptura, stworzona tylko dla Głogowa. Nazwaliśmy ją Smak GŁOGowa i mamy do niej prawa autorskie – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Od niedawna można ją kupić w herbaciarni Czas na Herbatę przy ul. Kazimierza Wielkiego 97. Za torebkę (50 g) trzeba zapłacić 9,70 zł. Herbata pakowana jest w opakowanie z herbem miasta. Specjalna torebka i zamknięcie chronią aromat i smak.

Herbatę otrzyma także każdy gość prezydenta Głogowa. Władze miasta liczą, że będzie jej można niedługo skosztować także w głogowskich kawiarniach i restauracjach.

– Chcemy zachęcić naszych restauratorów, aby w swoich lokalach podawali klientom tę herbatę – mówi Rafael Rokaszewicz.

Owoce głogu, które są dominującym składnikiem herbaty i decydują o jej unikatowym aromacie i smaku, mają wiele właściwości leczniczych.

– Głóg jest nie tylko rośliną, która miała wpływ na nazwę naszemu miasta. Ma wiele składników leczniczych, które pomagają w chorobach krążenia, serca. Warto więc pić tę herbatkę także ze zdrowotnych względów – wyjaśnia prezydent miasta.

Herbatę będzie można także kupić na jarmarku św. Mikołaja, który odbywać się będzie w Głogowie od 4 do 6 grudnia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.