Pijany usiadł za kierownicą

0
639
zdjęcie-Arch.-2013-08-17-głogowska-policja-001

Był pijany, kierował autem bez uprawnień i na dodatek uszkodził inne samochody. Policjanci Wydziału Patrolowego zatrzymali 42-letniego mieszkańca Głogowa, który nieudolnie próbował zaparkować między innymi samochodami. Miejsca było jednak zbyt mało i kierowany przez niego Ford Ka został zablokowany przez sąsiadujące auta. Żeby uniemożliwić pijanemu mężczyźnie dalszą jazdę, policjanci musieli go obezwładnić.

Policjanci otrzymali informację od świadka zdarzenia. Po pojawieniu się na miejscu zobaczyli mężczyznę, który wyjeżdżał samochodem z miejsca parkingowego, ocierając się o sąsiednie auta.

Na widok policjantów i pomimo ich wezwania do zatrzymania się, kierowca usiłował uciec z miejsca zdarzenia. Policjanci aby temu zapobiec i zminimalizować szkody, przy pomocy pałki służbowej wybili szybę w samochodzie i obezwładnili mężczyznę. Jak się okazało 42 – letni kierowca był nietrzeźwy i miał 1,76 promila alkoholu w organizmie. Został zatrzymany. Jak szybko ustalono, kierowca nie powinien był również siadać za kierownicą samochodu ponieważ nigdy nie miał uprawnień do kierowania – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Po wytrzeźwieniu mężczyzna usłyszał zarzuty kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości. Grozi za to kara do dwóch lat pozbawienia wolności oraz zakaz kierowania pojazdami przez 3 lata. Będzie musiał także wpłacić 5000 zł na Fundusz Pomocy Poszkodowanym i Pomocy Postpenitencjarnej. Za jazdę bez uprawnień grozi mu także grzywna w wysokości 1000 zł.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.