Piłka ręczna: Drugoligowe derby dla Legnicy

0
254
2015-08-13 XXI Memoriał R.Matuszaka @Hala (fot.A.Karbowiak)-65

Szczypiorniści Dziewiątki Legnica wygrali drugoligowe derby z rezerwami Zagłębia Lubin. Derbowa konfrontacja stała na wyrównanym poziomie, a więcej powodów do radości mieli legniczanie, którzy wygrali ostatecznie 21:19 (11:8).

Jak to w przypadku derbowych konfrontacji, na parkiecie nie brakowało emocji. Od pierwszych minut meczu trwała wymiana ciosów, która pokazała, że żaden z zespołów nie zamierza w tym spotkaniu odpuszczać. Więcej w pierwszych minutach meczu ugrali zawodnicy Dziewiątki Legnica, która wykorzystała przestój podopiecznych Jarosława Hipnera i Grzegorza Gowina, wychodząc na prowadzenie 7:3.

Wypracowana w niespełna kwadrans przewaga zapewniła legniczanom zwycięstwo w pierwszej odsłonie meczu. Wprawdzie lubinianie dążyli do odrobienia strat, ale do przerwy obie drużyny schodziły przy stanie 11:8 dla Dziewiątki Legnica.

W drugiej odsłonie szczypiorniści rezerw Zagłębia Lubin wzięli się do pracy. Dobra gra po zmianie stron sprawiła, że przewaga legniczan topniała, a w pewnym momencie zrobiło się nawet 15:15. Pięć minut później podopieczni duetu Jarosław Hipner – Grzegorz Gowin mieli jeszcze więcej powodów do zadowolenia, bo trafienie Olega Macharashviliego sprawiło, że gospodarze prowadzili 17:16.

Jeszcze siedem minut przed końcem Miedziowi prowadzili jednym trafieniem (19:18). Ambitna postawa zawodników Dziewiątki Legnica sprawiła jednak, że to goście przechylili szalę zwycięstwa na swoją korzyść. W ostatnich minutach meczu do bramki trafiali tylko przyjezdni, którzy zapewnili sobie cenne dwa punkty. Derbowa rywalizacja zakończyła się zwycięstwem legniczan 21:19.

Dla zawodników EUCO-UKS Dziewiątki Legnica było to trzecie zwycięstwo w bieżących rozgrywkach dolnośląskiej II ligi. Legniczanie mają na swoim koncie sześć punktów. Nadal na swoje pierwsze oczka czekają natomiast szczypiorniści Zagłębia II Lubin. Miedziowi przegrali wszystkie dotychczasowe mecze i podobnie jak KS Polonia Środa Wielkopolska, mają zerowy dorobek punktowy.

Kolejne mecze już w najbliższą sobotę (14 listopada). EUCO-UKS Dziewiątka Legnica podejmie na własnym parkiecie Klub Uczelniany Akademickiego Związku Sportowego Uniwersytetu Zielonogórskiego, natomiast drugi zespół Zagłębia zagra z ostatnią w tabeli Polonią Środa Wielkopolska. W kolejnej serii gier lubinianie zagrają u siebie z UKS Lider Swarzędz, natomiast legniczanie pojadą w delegację do Świebodzina. Te mecze zaplanowane zostały na 21 listopada.

MKS Zagłębie II Lubin – EUCO-UKS Dziewiątka Legnica 19:21 (8:11)

Zagłębie II: Skrzyniarz, Kaczamarek, Szyjka – Mański 2, Fesdorf 1, Mieszawski 1, Sklalski, Kuliński 2, Cieślak 2, Gancarz, Nowak 3, Macharashvili 7, Nawrot, Pietruszko 1.