Udany rok lekkoatletów Piasta Głogów

0
910

Ostatnie miesiące były udane dla lekkoatletów reprezentujących barwy Piasta Głogów. W klasyfikacji krajowego sportu młodzieżowego, głogowianie zdobyli w 2015 roku 31 punktów, co jest lepszym wynikiem niż osiągnięcia odnotowane w ostatnich latach. Ponadto pobijali oni własne rekordy życiowe czy notowali dobre starty, które kończyli z medalowymi zdobyczami.

Podsumowując cały rok 2015 (dwa okresy startowe: halowy i letni) można stwierdzić, że dla zawodników Piasta Głogów był on szczególnie udany z powodu dalszego wzrostu poziomu sportowego. Młodzi lekkoatleci z powodzeniem reprezentowali klub w zawodach krajowych, a wielu z nich wzbogaciło swoją medalową kolekcję.

Bardzo dobre wyniki w trójskoku osiągali Rafał Burzak oraz Marcin Wejchert. Pierwszy z wymienionych wywalczył dwa medale (srebro w hali i brąz na stadionie) w Mistrzostwach Polski oraz złota w skoku w dal i trójskoku w Mistrzostwach Dolnego Śląska, a drugiemu przypadło 8. miejsce w ścisłym finale Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Ponadto Wejchert zajął 1. miejsce w dolnośląskich mistrzostwach w trójskoku.

Reprezentanci Piasta Głogów osiągali też dobre rezultaty w biegach. Mistrzem Dolnego Śląska na dystansie 600 metrów (hala) został Bartłomiej Szymczak, a na stadionie po złoto sięgnęła sztafeta 4×100 metrów w składzie Grzegorz Wojnowski, Michał Wantuch, Bartłomiej Szymczak i Adrian Rosiński. Zwycięstwo w finale Dolnośląskiej Gimnazjady odniosła Natalia Węgrzyn w biegu na 100 metrów, a Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików zwyciężyła Klaudia Bartkowiak (300 metrów). Dodatkowo imprezę z brązowymi medalami zakończyli Krzysztof Paliga (2000 metrów) i sztafeta 4×100 metrów.

W startach na stadionie, w połączeniu z sezonem halowym, głogowianie zdobyli łącznie 18 medali mistrzostw dolnośląskich, 3 medale Makroregionalnych Mistrzostw Młodzików oraz 2 medale Mistrzostw Polski, co jest sukcesem nawiązującym do tradycji głogowskiej lekkoatletyki sprzed lat.

W Głogowie realizowany jest również program „Lekkoatletyka dla każdego” jako kontynuacja programu „Dolny Śląsk dla Królowej Sportu. Projekt cieszy się olbrzymim zainteresowaniem wśród najmłodszych, a powstałe grupy dzieci i młodzieży stale uczestniczą w szkoleniach sportowych, które są ukierunkowane na lekkoatletykę. – „Ponad 50 uczestników w grupach wiekowych szkoły podstawowej i gimnazjalnej daje nadzieję na kontynuację dobrej passy medalowej” – powiedział trener Tadeusz Karpowicz.

Wojewódzkie zawody we Wrocławiu podsumowały efekt programu na Dolnym Śląsku. Głogowscy zawodnicy stawali dwunastokrotnie na podium. – „Współpracujemy z ośrodkami lekkoatletycznymi w Niemczech i Czechach. W konfrontacji z rówieśnikami zza granicy zwycięsko wychodzili w sprintach i w skoku w dal Amado Diallo, Mateusz Leszczyński oraz Michał Wzorek” – kontynuuje trener.

W 2015 roku zorganizowano też dwa obozy szkoleniowo-wypoczynkowe, zawody lekkoatletyczne dla gimnazjalistów i dzieci ze szkół podstawowych oraz szereg wyjazdów na mityngi w kraju i poza jego granicami. Dodatkowo stała grupa sympatyków lekkoatletyki trenuje i startuje w zawodach weteranów – Adrian Olszewski został mistrzem kraju w trójskoku, a Grzegorz Marciniszyn brązowym medalistą Mistrzostw Europy w skoku w dal na hali.

– „Cieszy stały wzrost poziomu sportowego, ale i też coraz większe zainteresowanie lekkoatletyką wśród młodzieży. Propagowanie aktywnego, prozdrowotnego stylu życia, wypełnienie czasu wolnego w aktywny sposób, rozwijanie predyspozycji i uzdolnień. To jedne z celów realizowanych przez sekcję lekkiej atletyki MKS Piast” – zakończył trener Karpowicz.

Zawodnikom oraz trenerom Piasta Głogów gratulujemy osiąganych wyników i życzymy powodzenia w kolejnych startach.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.