Głogowskie e-Gratowisko już działa

0
668
2015-11-03 Głogowskie e-Gratowisko już działa (fot. UM Głogów)

Pracownicy Urzędu Miejskiego w Głogowie promują postawy proekologiczne poprzez media społecznościowe. Dwie pracownice Działu Gospodarki Odpadami założyły na Facebooku grupę e-Gratowisko, na której głogowianie mogą zamieszczać ogłoszenia dotyczące sprzedaży i wymiany niepotrzebnych rzeczy.

e-Gratowisko to najnowszy projekt edukacyjny, realizowany przez prcowników Działu Gospodarki Odpadami Urzędu Miejskiego w Głogowie. Na pomysł założenia otwartej grupy na Facebooku, na której głogowianie mogą zamieszczać ogłoszenia o sprzedaży lub wymianie niepotrzebnego sprzętu, wpadły Malwina Nadobna-Wiznerowicz i Dagmara Twardy. Na e-Gratowisku można się także pochwalić swoimi pomysłami na wykorzystanie niepotrzebnych przedmiotów.

Celem powstania  grupy jest promowanie postaw proekologicznych, takich jak upcykling i recycling.

Dlaczego pracownicy Ratusza wybrali właśnie taką formę zachęcania głogowian do zmiany sposobu myślenia o starych lub niepotrzebnych już rzeczach? Ponieważ, jak twierdzą pomysłodawczynie projektu, zapewnia ona bardziej bezpośredni kontakt z mieszkańcami Głogow i pozwala na swobodniejszy sposób prezentowania materiałów

W ramach upcyklingu propagowane będą wszystkie działania zmierzające do powtórnego wykorzystania odpadów i nadania im nowej wyższej wartości. Zainspiruj nas swoimi propozycjami na wykorzystanie przedmiotów w nowy sposób. Daj nowe życie starym gratom. Umieść zdjęcie dodaj post, pokaż to co udało Ci się stworzyć! – zachęca Malwina Nadobna-Wiznerowicz.

W ramach powtórnego wykorzystania umożliwione zostanie dodawanie ogłoszeń, w których można będzie sprzedawać, zamieniać, kupować rzeczy przedmioty (takie jak: odzież, meble, sprzęt, AGD i RTV) które nie są już potrzebne w gospodarstwach domowych – dodaje Dagmara Twardy.

Warto zajrzeć także na stronę Czysty Głogów, która od 20 października działa w nowej szacie graficznej. Regularnie zamieszczane są na niej treści dotyczące pracy działu oraz segregacji odpadów.

Projekt e-Gratowisko i odnowiona strona Czysty Głogów to elementy kampanii dotyczącej edukacji ekologicznej, która będzie organizowana w Gminie Miejskiej Głogów w ciągu najbliższego roku.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.