Darmowy internet na Placu 1000-lecia

0
763
2015-11-01 Darmowy internet na Placu 1000-lecia @Pl. 1000-lecia (fot. A. Błaszczyk)

Od 28 października na Placu 1000-lecia można korzystać z bezpłatnego internetu w jakości LTE. Dane przesyłane są z prędkością 20 Mb/s. Surfować po internecie można  przez 30 minut. Potem wystarczy poczekać kilka chwil, by znów się połączyć na kolejne pół godziny. Sponsorem bezpłatnego internetu dla mieszkańców Głogowa jest serwis Allegro.

Dotychczas z darmowego internetu głogowianie mogli korzystać tylko w okolicach Ratusza. Teraz dzięki współpracy z Allegro darmowe WiFi pojawiło się także na Placu 1000-lecia. Gmina miejska Głogów nie płaci za tę usługę. W pełni sponsoruje ją serwis Allegro.

Po zalogowaniu się do internetu można korzystać z połączenia przez 30 minut – wyjaśnia naczelnik Wydziału Promocji Urzędu Miejskiego w Głogowie Adam Borysiewicz. – Po upływie tego czasu można się zalogować ponownie i znów można korzystać przez kolejne pół godziny. Dane przesyłane są z prędkością 20 Mb/s. Internet na Pl. 1000-lecia korzysta z łączy LTE. Dzięki temu można oglądać nawet filmy bez żadnego zacinania.

2015-11-01 Darmowy internet na Placu 1000-lecia @Pl. 1000-lecia (fot. A. Błaszczyk) 2

Z bezpłatnego WiFi można korzystać w promieniu ok. 100 m od przekaźnika, który dzięki uprzejmości Komunikacji Miejskiej został umieszczony na jednej z tablic elektronicznych przy przystankach autobusowych.

– Nie ma limitu ściągania danych. Jednorazowo może być zalogowanych do 100 osób. Wiadomo jednak, że im więcej osób się zaloguje w tym samym czasie, to prędkość będzie spadała – mówi Adam Borysiewicz.

Umowa z Allegro została na razie podpisana na 12 miesięcy. Po tym czasie gmina miejska Głogów podejmie starania o jej przedłużenie. Niewykluczone także, że w Głogowie pojawi się wkrótce więcej miejsc, w których będzie można bezpłatnie połączyć się z siecią WiFi.

Takie rozwiązania chcemy stosować w wielu innych miejscach w Głogowie. Coraz więcej osób posiada smartfony, które wykorzystuje w celu pozyskiwania informacji. W przyszłości zapytamy mieszkańców Głogowa, gdzie ich zdaniem takie darmowe WiFi powinno się pojawić – zapowiada Adam Borysiewicz.

Władze Głogowa planują także udostępnienie prostej aplikacji, która służyć ma zarówno mieszkańcom, jak i turystom odwiedzającym Głogów.

W przyszłym roku powstanie bardzo ciekawa, prosta aplikacja ułatwiająca poruszanie się po mieście, korzystać z obiektów turystycznych i Urzędu Miejskiego. Dzisiaj większość spraw można załatwić przez internet – mówi Adam Borysiewicz.

Usługa ta przypadła do gustu szczególnie młodym mieszkańcom Głogowa.

Fajna sprawa – mówi Anna, która studiuje na głogowskiej PWSZ. – Przynajmniej nie będzie mi się nudzić, kiedy czekamy na busa. Zawsze będzie można coś obejrzeć, czas szybciej zleci.Takich miejsc powinno być w Głogowie więcej – dodaje.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.