Smak GŁOGowa

0
560
2015-10-31 Smak GŁOGowa

Smak GŁOGowa taką nazwę nosi herbata, która stanie się produktem promocyjnym naszego miasta. Została stworzona na specjalne zamówienie Urzędu Miejskiego i będzie dostępna tylko w Głogowie.

To czarna herbata z dodatkiem owocu i kwiatu głogu. Została przygotowana przez profesjonalistów. To unikatowa receptura, stworzona tylko dla Głogowa. Nazwaliśmy ją Smak GŁOGowa i mamy do niej prawa autorskie – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Herbata będzie dostępna tylko w Głogowie. Już wkrótce trafi do sprzedaży do herbaciarni przy ul. Kazimierza Wielkiego. Otrzyma ją także każdy gość prezydenta Głogowa. Władze Głogowa liczą, że będzie jej można niedługo skosztować także w głogowskich kawiarniach i restauracjach.

Chcemy zachęcić naszych restauratorów, aby w swoich lokalach podawali klientom tę herbatę – mówi Rafael Rokaszewicz.

Owoce głogu, które są dominującym składnikiem herbaty i decydują o jej unikatowym aromacie i smaku, mają wiele właściwości leczniczych.

Głóg jest nie tylko rośliną, która miała wpływ na nazwę naszemu miasta. Ma wiele składników leczniczych, które pomagają w chorobach krążenia, serca. Warto więc pić tę herbatkę także ze zdrowotnych względów – wyjaśnia prezydent miasta.

Herbata pakowana jest w torebki z logo miasta. Specjalne opakowanie i zamknięcie chroni aromat i smak herbaty.

Władze miasta planują w promocji Głogowa wykorzystać także inne przetwory z tej rośliny, np. specjalną nalewkę, która jest już przygotowywana, ale jak smakuje, sprawdzić będzie można dopiero za rok.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.