Nagrodzili wszystkich

0
542
2015-10-24 Nagrodzili wszystkich @Zabiele (fot. UG Kotla)

W tegorocznym konkursie na „Najładniejszy ogród w Gminie Kotla” nagrodzeni zostali wszyscy uczestnicy. Organizatorzy podjęli taką decyzję ze względu na kilkumiesięczną suszę, która nie sprzyjała rozwojowi roślin. Podczas uroczystego rozstrzygnięcia konkursu, które odbyło się 22 października w sali wiejskiej w Zabielu, uczestnicy w nagrodę za udział otrzymali sadzonki i drobny sprzęt rolniczy.

Konkurs na „Najładniejszy Ogród w Gminie Kotla” ma bardzo długa tradycję. W tym roku odbyła się już jego XXI edycja. Organizatorem konkursu jest Urząd Gminy w Kotli.  Najważniejszym celem tego przedsięwzięcia jest popularyzowanie i kształtowanie wśród mieszkańców gminy Kotla postaw proekologicznych oraz potrzeby dbania o środowisko. Rywalizacja działa motywująco i zachęca do pracy nad poprawą estetyki najbliższego otoczenia i utrzymywania go w porządku i czystości.

Rozstrzygniecie tegorocznej edycji konkursu odbyło się 22 października w sali wiejskiej w Zabielu. Organizatorzy zmienili nieco formułę konkursu i w tym roku nie przyznali I, II i III miejsca. Podjęci decyzję o nagrodzeniu wszystkich uczestników sadzonkami i drobnym sprzętem rolniczym.

Wszystko z uwagi na to, że w okresie letnim panowały bardzo niesprzyjające dla roślin warunki atmosferyczne, spowodowane utrzymującą się przez kilka miesięcy suszą – wyjaśnia Kamila Suchocka-Szperlik, kierownik referatu rozwoju Gminy i pozyskiwania środków zewnętrznych.

Podczas posumowania konkursu uczestnicy oraz zaproszeni goście mieli okazje obejrzeć zdjęcia z pierwszych edycji konkursu. Wzięli także udział w krótkim pokazie tworzenia dekoracji jesiennych, który zaprezentowała Katarzyny Stec z Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie.

W uroczystym podsumowaniu uczestniczyli m.in. wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski, przewodnicząca Rady Gminy Halina Przybylska, sekretarz gminy Ewa Konarska-Jóźwiak, kierownik Powiatowego Zespołu Doradców w Głogowie Romuald Lewandowski, pracownik Powiatowego Zespołu Doradców Katarzyna Stec, wieloletni członek komisji konkursowej Nina Grabowska,  honorowy obywatel gminy Kotla Czesława Kozłowska oraz radni gminni, sołtysi i dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych.

Wszystkich uczestników i gości sołectwo Zabiele poczęstowało obiadem i domowym ciastem.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.