Niedziela z Głogowską Amatorską Ligą Halową

0
469

W najbliższą niedzielę na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka rozegrane zostaną mecze 2. kolejki Extraligi Głogowskiej Amatorskiej Ligi Halowej. Pierwsze spotkanie zaplanowano na godz. 18:15, natomiast ostatnia konfrontacja rozpocznie się o godz. 20:30. Łącznie rozegrane zostaną cztery mecze.

W 2. kolejce Extraligi nie zagra liderujący AZS PWSZ. Akademicy wygrali pierwsze spotkanie aż 9:2, jednak teraz będą pauzować z powodu nieparzystej liczby zespołów w rozgrywkach. Szansa na to, by zasiąść w fotelu lidera pojawi się więc przed innymi drużynami. Drugi w tabeli Budrem, w meczu otwierającym kolejkę, zagra z Lumą, która zajmuje ostatnie miejsce w tabeli. W pierwszej kolejce drużyna Budremu poradziła sobie z Gospodą B-M, wygrywając 5:2.

Komplet punktów po pierwszej kolejce ma na swoim koncie także Sobota SWS Inwest. Zielono-biali pokonali przed dwoma tygodniami Omegę 2:0, a jutro zmierzą się z Gospodą B-M. Szansa na pierwsze zwycięstwo w rozgrywkach pojawi się przed zawodnikami Euromastera/Ciepłownika, który zagra z Omegą. Pierwszy z wymienionych zespołów ma na swoim koncie remis z ZZPD Rudna, natomiast drugi wciąż czeka na pierwsze punkty. W niedzielę na parkiet wyjdą także pauzujący przed dwoma tygodniami Snajperzy. Ich rywalem będzie ZZPD, które ma na swoim koncie jeden punkt.

Na parkiecie hali widowiskowo-sportowej im. Ryszarda Matuszaka rozegrane zostanie również jedno spotkanie pierwszej ligi. O godz. 17:30 do walki staną ekipy PoliArt Bartosik i ZZ Polska Miedź. Pierwsi ze wspomnianych zajmują miejsce w dolnej części tabeli, natomiast drudzy wygrali w pierwszej kolejce z Bizpolem 4:3. Niedzielna konfrontacja będzie spotkaniem zamykającym drugą kolejkę. Wcześniejsze mecze rozegrano przed tygodniem.

Dopiero w listopadzie na parkiet wyjdą ekipy rywalizujące w drugiej oraz trzeciej lidze. W obu rozgrywkach rozegrano póki co po jednej kolejce. Liderem drugoligowej tabeli jest Gazownik, który wygrał na inaugurację 10:2 ze Slavią. Tuż za jego plecami czai się Wibalak, który pokonał 7:1 ekipę Arbiter Głogów. Komplet punktów mają na swoim koncie także Ubezpieczenia SD, Nadodrze oraz Locus. Tabelę trzeciej ligi otwiera ekipa Fuego Team, która pokonała przed tygodniem GPK-SUEZ Głogów 7:1. Trzy oczka na swoim koncie mają jeszcze Lombard Telemax, Koźlice Team, ZZPPM HMG i Sitech Głogów.

2. kolejka Extraligi (25.10.2015, hala widowiskowo-sportowa im. Ryszarda Matuszaka):
(18:15) Budrem – Luma
(19:00) Euromaster/Ciepłownik – Omega
(19:45) Sobota SWS Inwest – Gospoda B-M
(20:30) Snajperzy – ZZPS Rudna

2. kolejka I ligi (25.10.2015, hala widowiskowo-sportowa im. Ryszarda Matuszaka):
(17:30) PoliArt Bartosik – ZZ Polska Miedź

/fot. Głogowska Amatorska Liga Halowa/

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.