Szlakiem Trzech Głogowskich Wież

0
798
2015-10-21 Szlakiem Trzech Głogowskich Wież @Wieża Kolegiacka (fot. UM Głogów)

Trzy głogowskie wieże zwiedzili wczoraj uczniowie szkół podstawowych. Wycieczka odbyła się w ramach XI Głogowskich Dni Turystyki. Po Wieży Kolegiackiej oprowadzał małych turystów prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

231 schodów musieli pokonać uczniowie Szkoły Podstawowej nr 3 oraz nr 7 w Głogowie oraz Szkoły Podstawowej w Jaczowie, by podziwiać panoramę Głogowa ze szczytu Wieży Kolegiackiej.

Emocje przed wejściem na górę były ogromne. Niektórzy uczniowie bali się wejść po stromych schodach, innych w połowie drogi rozbolały nogi. Wszyscy jednak podołali trudnemu zadaniu i wspięli się na szczyt. Nagrodą za wysiłek były piękne widoki na Głogów i okolice.

Małych turystów po Wieży Kolegiackiej oprowadzał prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.
Dla uczniów był to zaledwie początek wycieczki. Tego dnia zdobyli jeszcze Wieżę Zamkową i Ratuszową.

Wycieczka szlakiem Trzech Głogowskich Wież odbyła się w ramach XI Głogowskich Dni Turystyki. Czterodniowa impreza rozpoczęła się w niedzielę (18.10).

Podczas inauguracji Głogowskich Dni Turystyki nastąpiło oficjalne otwarcie Wieży Kolegiackiej dla turystów. Wyremontowany obiekt można już bezpiecznie zwiedzać. Schody prowadzące na szczyt wieży zostały naprawione. Wejście na szczyt jest już w pełni bezpieczne. Warto pokonać ponad 200 schodów, żeby podziwiać panoramę Głogowa z tarasu widokowego. W niedzielę Wieżę Kolegiacką zwiedziło 250 osób.

W ramach XI Głogowskich Dni Turystyki zorganizowano także wycieczke dla przedszkolaków, która odbyłą się w poniedziałek (19.10). Dzieci wraz z prezydentem miasta zwiedziły Sukiennice, Fosę Miesjką i Blok Koszarowy.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.