Moskorzyn ma nową świetlicę

0
770
2015-10-21 Moskorzyn ma nową świetlicę@Moskorzyn (fot. UG Polkowice)

To obiekt nowoczesny, funkcjonalny i ekonomiczny. Taki jakiego życzyli sobie mieszkańcy – tak o nowo wybudowanej świetlicy w Moskorzynie mówi Wiesław Wabik, burmistrz Polkowic. Obiekt kosztował gminę 1,7 mln zł.

Nowa świetlica została wybudowana w niespełna rok. Plac budowy został przekazany w grudniu ubiegłego roku. Wykonawcą świetlicy jest firma, która wcześniej wyremontowała kaplice cmentarna na cmentarzu komunalnym w Polkowicach.

Mieszkańcy Moskorzyna wielokrotnie apelowali do władz gminy o budowę nowej świetlicy. Stary budynek, który przez wiele lat pełnił tę funkcję, nie spełniał już oczekiwań mieszkańców. Wyburzono go, a na jego miejscu stanął nowoczesny obiekt. Podczas projektowania budynku brane były pod uwagę sugestie mieszkańców

– Budynki użyteczności publicznej powinny być ładne, ale także funkcjonalne i ekonomiczne. I taka jest nowa świetlica. Spełnia najwyższe standardy, a dla mieszkańców Moskorzyna jest powodem do dumy. Najważniejsze jednak, aby w tym nowym budynku tętniło życie, by odbywały się tam różnorodne imprezy integrujące mieszkańców Moskorzyna. O to jednak jestem spokojny, bo sołtys Edyta Pędzisz jest osobą, która na pewno o to zadba – mówi Wiesław Wabik.

Na terenie gminy Polkowice tylko jeszcze wieś Trzebcz nie ma świetlicy. To jednak wkrótce się zmieni.
 Kończymy projektowanie nowej świetlicy w Trzebczu. Po konsultacjach i uzgodnieniach z mieszkańcami wypracowaliśmy zadowalający projekt, który w przyszłości będziemy realizować – zapowiada burmistrz Wiesław Wabik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.