„Grubaśna ta wieża!” Przedszkolaki zwiedzały Głogów

0
474
2015-10-19 „Grubaśna ta wieża!” Przedszkolaki zwiedzały Głogów @Ratusz, Rynek (fot. UM Głogów)

Ponad 300 przedszkolaków zwiedzało dzisiaj Głogów z prezydentem miasta Rafaelem Rokaszewiczem. Wycieczka rozpoczęła się pod Ratuszem. Dzieci zwiedziły Sukiennice, Fosę Miejską i Blok Koszarowy. – To bardzo ważne, by od lat najmłodszych zaznajamiać z miejscem, w którym się mieszka – mówił prezydent Głogowa po spotkaniu z przedszkolakami. Wycieczka odbyła się w ramach XI Glogowskich Dni Turystyki.

Na najmłodszych duże wrażenia zrobiła Wieża Ratuszowa. – Grubaśna ta wieża! Grubaśna i wielgaśna, jak beczka! – komentowały.

Podczas zwiedzania Sukiennic przedszkolaki najbardziej interesowało, czy na dawnych targach sprzedawano dżem truskawkowy. Poprosiły także prezydenta o zaczarowanie Głogowa.

2015-10-19 „Grubaśna ta wieża!” Przedszkolaki zwiedzały Głogów @Ratusz, Rynek (fot. UM Głogów) 2

W wycieczce uczestniczyło ponad 300 dzieci z głogowskich przedszkoli. Najmłodsi przeszli trasą Ratusz-Sukiennice-Fosa Miejska-Blok Koszarowy. W rolę przewodnika wcielił się prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz, który przy okazji różnorodnych imprez plenerowych oprowadza głogowian po najważniejszych miejskich zabytkach. Najczęściej są to jednak dorośli turyści. Przedszkolaki były bardzo zainteresowane wycieczką. Ciekawiły je jednak zupełnie inne rzeczy niż dorosłych turystów.

– To bardzo wymagający turyści! Starałem się odpowiedzieć na wszystkie ich pytania, także te dotyczące procy, jaką trzyma Staś – rzeźba przy Sukiennicach. Cieszę się, że tak dużo dzieci przyszło dziś by poznać historię Głogowa. To bardzo ważne, by od najmłodszych lat zaznajamiać z miejscem, w którym się mieszka. Liczę, że przedszkolaki tę wycieczkę zapamiętają. Ja z pewnością! – mówił po spotkaniu z dziećmi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Wycieczka odbyła się w ramach XI Głogowskich Dni Turystyki, które rozpoczęły się wczoraj (18.10) od otwarcia dla zwiedzających wyremontowanej Wieży Kolegiackiej.

Jutro (20.10) Głogów zwiedzać będą uczniowie szkół podstawowych. Dzieci wezmą udział w wycieczce szlakiem Trzech Głogowskich Wież . Wraz z przewodnikiem przejdą trasę od Wieży Kolegiackiej przez Zamkową do Ratuszowej. Po Wieży Kolegiackiej uczniów oprowadzi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

Natomiast 21 października reprezentanci szkół podstawowych, gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych zmierzą się w Terenowej Grze Miejskiej, którą zakończy wejście na Wieżę Kolegiacką.

W ramach XI Głogowskich Dni Turystyki w dniach 19-21 października najważniejsze głogowskie zabytki będą dostępne dla zwiedzających do godz. 16.00.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.