100 nowych miejsc pracy

0
587
2015-10-13 100 nowych miesjc pracy @Hotel QUBUS (fot. A. Błaszczyk) 3

100 bezrobotnych z powiatu głogowskiego zatrudnią przedsiębiorcy, którzy dzięki refundacjom z Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie, utworzyli w swoich firmach nowe etaty. Do lokalnych pracodawców trafi blisko 1,5 mln zł. Pieniądze te zostaną przeznaczone na wyposażenie i doposażenie nowych miejsc pracy. Umowy z przedsiębiorcami zostaną podpisane w październiku, a bezrobotni rozpoczną pracę już w listopadzie.

Przedsiębiorcy prowadzący firmę na terenie powiatu głogowskiego mogli się starać o zwrot kosztów związanych z doposażeniem lub wyposażeniem na dowolne stanowisko pracy, związane zarówno z pracą fizyczną, jak i umysłową.

Na zwrot kosztów związanych z utworzeniem nowego miejsca pracy mieli szansę pracodawcy, którzy prowadzili działalność gospodarczą w ciągu ostatnich 6 miesięcy, oraz niepubliczne szkoły i przedszkola istniejące na rynku od co najmniej pół roku. Każdy pracodawca mógł liczyć na wsparcie w wysokości do 20 tys. zł

2015-10-13 100 nowych miesjc pracy @Hotel QUBUS (fot. A. Błaszczyk) 2

Wnioski były przyjmowane od 23 do 30 września. W tym czasie do głogowskiego urzędu pracy zgłosiło się ok. 100 pracodawców zainteresowanych taką formą pomocy.

Warto dodać, że pracodawca miał prawo wskazać, którego bezrobotnego, zarejestrowanego w głogowskim urzędzie pracy, chciałby zatrudnić. W przypadku braku wskazania konkretnej osoby we wniosku, pośrednicy pracy wyszukiwali najbardziej odpowiednich kandydatów na dane stanowisko.

Dzięki refundacjom głogowski rynek pracy zyska m.in. nowych stomatologów, weterynarzy, kierowców, mechaników, pracowników budowlanych, elektromonterów, terapeutów, stolarzy i ogrodników.

Powiatowy Urząd Pracy wesprze nowe stanowiska pracy. Przekażemy środki finansowe na ich doposażenie i wyposażanie. To duża pomoc finansowa dla głogowskich firm, a w zamian pracodawcy zatrudnią osoby bezrobotne, które są zarejestrowane w głogowskim urzędzie pracy. Okres zatrudnienia to minimum 2 lata – wyjaśnia dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie Sławomir Majewski. – Z doświadczenia wiem, że te osoby zostają już u pracodawców na stałe – dodaje dyrektor PUP.

Pracodawcy, którzy przystąpili do programu, twierdzą, że procedury z tym związane były bardzo proste. Martwią się bardziej o motywację bezrobotnych do pracy.

Zdecydowałem się na utworzenie jednego miejsca pracy w branży budowlanej – mówi przedsiębiorca budowlany z Głogowa.  – Powiatowy Urząd Pracy zwróci mi pieniądze za zakup niezbędnych narzędzi. Tzw. papierologii nie było dużo, bardzo ciężko teraz natomiast o dobrego pracownika z chęcią do pracy – podkreśla pracodawca.

2015-10-13 100 nowych miesjc pracy @Hotel QUBUS (fot. A. Błaszczyk) 1

Niektórzy przedsiębiorcy skorzystali ze wsparcia Powiatowego Urzędu Pracy po raz kolejny. Dorota Magiera, prowadząca salon kosmetyczny w Głogowie, dzięki programom aktywizacyjnym głogowskiego pośredniaka zatrudniła już kilka osób.

Ja korzystam z każdego takiego wsparcia, właściwie od początku działalności. Dzięki temu utworzyłam stanowiska pracy dla kosmetologa, fizjoterapeuty, stylisty. Sprzęt w branży kosmetologicznej jest bardzo drogi. Osobę do obsługi urządzenia i tak musiałabym zatrudnić, dlatego każda forma wsparcia jest dla mnie ważna – mówi Dorota Magiera.

Starosta głogowski Jarosław Dudkowiak, prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz oraz dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy w Głogowie Sławomir Majewski postanowili podziękować przedsiębiorcom za aktywność i rozwijanie głogowskiego rynku pracy, organizując dla nich uroczysty lunch.

Cieszymy się, że Państwo korzystacie z programów proponowanych przez Powiatowy Urząd Pracy. Ta liczba – 100 nowych miejsc pracy – budzi szacunek, szacunek tym większy, że prowadzenia własnej działalności wiąże się z ryzykiem i nie jest rzeczą prostą – mówił podczas spotkania z pracodawcami starosta głogowski.

100 przedsiębiorców, którzy utworzą 100 nowych miejsc pracy – ten widok naprawdę cieszy oczy – mówił prezydent Głogowa.– W tym roku po raz pierwszy miasto wsparło lokalny biznes przekazując 200 tysięcy złotych dla tych głogowian, którzy chcą założyć własną działalność gospodarczą. Tak też będzie w przyszłych latach. Bardzo cieszy mnie fakt, że lokalny biznes skutecznie sięga po środki zewnętrzne, które przyczyniają się do rozwoju firm, ale także do tworzenia nowych miejsc pracy. Będę wspierał głogowski biznes – zapowiedział podczas spotkania Rafael Rokaszewicz.

Podczas spotkania pracownicy Powiatowego Urzędu Pracy przedstawili przedsiębiorcom kolejną formę aktywizacji zawodowej, którą mogą wykorzystać do rozwoju swoich firm.

Chcemy poinformować przedsiębiorców o nowym instrumencie, jakim jest Krajowy Fundusz Szkoleniowy. Na koszt urzędu pracy pracodawcy mogą szkolić swoich pracowników. Są to różne szkolenia, związane z działalnością, prowadzoną przez przedsiębiorców – wyjaśnia Sławomir Majewski. – Zależy nam na rozpropagowaniu dostępnych w urzędzie pracy form aktywizacji, z których mogą korzystać pracodawcy. Mamy nadzieję, że dzięki temu powstanie jeszcze więcej nowych miejsc pracy. A jak uda nam się pozyskać do programu więcej dużych firm, sytuacja na głogowskim rynku pracy znacznie się poprawi – kończy dyrektor PUP w Głogowie.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.