Chociemyśl na III miejscu

0
585
2015-10-12 Chociemyśl na III miejscu @Czaple (fot. UG Kotla)

Sołectwo Chociemyśl zdobyło trzecie miejsce w konkursie „Piękna Wieś Dolnośląska”, organizowanym przez Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego. Sołectwo startowało w kategorii „Najlepszy start w Odnowie Wsi” i w nagrodę otrzymało 2 tys. zł.

Sołectwo Chociemyśl przystąpiło do programu Odnowa Wsi Dolnośląskiej w lutym 2014 r. Grupa Odnowy Wsi Chociemyśl w składzie: Mirosław Skrętkowski, Janusz Owsiany, Jan Grabia, Dorota Grabia, Helena Płócienniczak i Marzena Ocytko opracowała strategię rozwoju sołectwa, w której określiła plan działań na rzecz rozwoju lokalnej społeczności. Sołectwo Chociemyśl wsparło grupę i włączyło się w realizację zaplanowanych zadań.

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska” organizowany jest przez Samorząd Województwa Dolnośląskiego.  Jego celem jest wyłonienie i propagowanie najlepszych i najciekawszych działań, projektów, przedsięwzięć, realizowanych na terenach sołectw z Dolnego Śląska. Przedsięwzięcie jest także okazją do wymiany doświadczeń, inspiracji i pomysłów.  Stanowi również jedną z form wsparcia społeczności lokalnych, biorących udział w programie Odnowa Wsi Dolnośląskiej. Konkurs organizowany jest w czterech kategoriach: „Najpiękniejsza Wieś”, „Najpiękniejsza Zagroda”, „Najlepsze przedsięwzięcie Odnowy Wsi” oraz „Najlepszy Start w Odnowie Wsi”.

13 sierpnia sołectwo Chociemyśl odwiedziła komisja konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska”, złożona z przedstawicieli Urzędu Marszałkowskiego Województwa Dolnośląskiego, Dolnośląskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego, Dolnośląskiej Izby Rolniczej i Uniwersytetu Wrocławskiego. Grupa Odnowy Wsi Chociemyśl przedstawiła komisji prezentację multimedialną, która ukazywała wszystkie osiągnięcia grupy i zrealizowane przez nią projekty.

Oceniając dorobek grupy, jury konkursu wzięło pod uwagę m.in. zaangażowanie społeczności lokalnej w funkcjonowanie i realizację projektu, jakość zrealizowanego projektu i jego spójność z charakterem miejscowości.

2015-10-12 Chociemyśl na III miejscu @Czaple (fot. UG Kotla) 2

Uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Piękna Wieś Dolnośląska” odbyło się 10 października w miejscowości Czaple w gminie Pielgrzymka. Obecni na nim byli m.in. członkowie Grupy Odnowy Wsi, Gminny Koordynator Odnowy Wsi Anna Marcinkowska, sołtys sołectwa Chociemyśl Helena Płócienniczak, wójt gminy Kotla Łukasz Horbatowski.

Sołectwo Chociemyśl zajęło trzecie miejsce w kategorii „Najlepszy start w Odnowie Wsi”. W nagrodę przedstawiciele sołectwa odebrali nagrodę w wysokości 2000 zł. Podczas podsumowania konkursu na scenie zaprezentował się Zespół Folklorystyczny „Wrzos” z Chociemyśli.

 

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.