Młodzież wybrała swojego reprezentanta

0
372
2015-10-10 Młodzież wybrała swojego reprezentanta @Starostwo Powiatowe w Polkowicach (fot. SP w Polkowicach)

Piotr Lepianka z Zespołu Szkół w Chocianowie został nowym radnym reprezentującym młodzież powiatu polkowickiego w Młodzieżowym Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Wybory odbyły się 8 października w Starostwie Powiatowym w Polkowicach.

8 października w Starostwie Powiatowym w Polkowicach młodzież z powiatu polkowickiego wybrała swojego kandydata do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. Nowym radnym został Piotr Lepianka z Zespołu Szkół w Chocianowie.

Młodzieżowy Sejmik Województwa Dolnośląskiego powstał w 2013 r. W jego skład wchodzi 60 młodych radnych z całego Dolnego Śląska. Zadaniem MSWD jest reprezentowaniem interesów młodzieży przed władzami województwa. Młodzieżowy Sejmik jest organem konsultacyjnym i opiniodawczym. Pozostaje także w stałym kontakcie z młodymi ludźmi we wszystkich powiatach.

Młodzież z powiatu polkowickiego już po raz trzeci wybierała swojego reprezentanta do Młodzieżowego Sejmiku Województwa Dolnośląskiego. W tym roku wybory odbyły się w ramach konferencji „Regionalny i lokalny wymiar polskiej polityki zagranicznej – GLOKAL”. Spotkanie otworzyli Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Gospodarki Ilona Antoniszyn-Klik oraz wicestarosta polkowicki Kamil Ciupak.

Podczas debaty uczestnicy przede wszystkim dyskutowali na temat możliwości, jakie młodym ludziom oferują europejskie programy mobilności. Skupili się także na omówieniu lokalnych przykładów dobrych praktyk w zakresie współpracy międzynarodowej.

Uczniowie, biorący udział w konferencji, mieli także okazją uczestniczyć w warsztatach dotyczących wymian międzynarodowych, wolontariatu europejskiego EVS oraz sieci informacji młodzieżowej Eurodesk.

Debata została przeprowadzona przez Wrocławskie Stowarzyszenie Semper Avanti, z udziałem przedstawiciela Izby Gospodarczej Europy Środkowej.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.