Duże zainteresowanie Kartą Seniora

0
556
2015-10-09 Duże zainteresowanie Karta Seniora (fot. UM Głogów)

W ciągu ostatniego miesiąca do Urzędu Miejskiego wpłynęło aż 1500 wniosków o wydanie Głogowskiej Karty Seniora. Przysługuje ona wszystkim mieszkańcom Głogowa, którzy ukończyli 60 rok życia. Uprawnia do zniżek w wielu punktach usługowych i sklepach na terenie miasta.

Uroczysta inauguracja Głogowskiej Karty Seniora odbyła się 18 września w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie. Wówczas, jako pierwsi, odebrali karty członkowie Rady Seniorów.

– Nawet jeśli to będą zniżki kilkuprocentowe w sklepie spożywczym czy u fryzjera, to przy naszych skromnych emeryturach to jest dużo – mówili seniorzy, po odebraniu kart.

– Zdajemy sobie sprawę, że emerytury i renty nie są za wysokie. Karta jest formą podziękowania seniorom za ich wieloletnią pracę i działalność na rzecz miasta – mówił podczas uroczystości prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. – W punktach oznaczonych naklejką: „Tu honorujemy głogowska kartę seniora” seniorzy będą mogli skorzystać z rabatów od kilku do kilkudziesięciu procent.

Karta przysługuje każdemu mieszkańcowi Głogowa, który ukończył 60 rok życia. Można ją otrzymać wypełniając prosty formularz internetowy lub wniosek pobrany ze strony www.glogow.pl. Wydrukowany i wypełniony formularz trzeba złożyć osobiście w Urzędzie Miejskim w Głogowie, Rynek 10 w Biurze Obsługi Mieszkańca, pokój nr 18 (parter).

Karta wydawana jest bezpłatnie (wyrobienie duplikatu kosztuje 20 zł). Warto przypomnieć, że Głogowska Karta Seniora jest ważna tylko z dowodem tożsamości.

Głogowskim seniorom spodobała się inicjatywa władz Głogowa. Zainteresowanie Kartą jest bardzo duże. – W ciągu miesiąca (od 1 września do 8 października) do Urzędu Miejskiego wpłynęło aż prawie 1500 wniosków o wydanie Głogowskiej Karty Seniora – informuje Marta Dytwińska-Gawrońska, doradca prezydenta Głogowa ds. kontaktów społecznych. – W związku z tak licznym zainteresowaniem programem mogą nastąpić opóźnienia w jej otrzymaniu. Karta do seniorów wysyłana jest pocztą oraz przez kurierów z Urzędu.

Karta uprawnia do zniżek w wielu sklepach, przychodniach, restauracjach, kawiarniach i punktach usługowych. – Partnerów programu jest już 27 i ciągle dochodzą nowi – mówi Marta Dytwińska-Gawrońska.

Aktualną listę miejsc, w których seniorom przysługują zniżki można sprawdzić na stronie internetowej głogowskiego Urzędu Miejskiego. – Zachęcamy innych partnerów do włączenia się w program Głogowskiej Karty Seniora. Jednocześnie dziękujemy tym przedsiębiorcom, którzy do programu już przystąpili – dodaje doradca prezydenta Głogowa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.