Piłkarski weekend na obiektach Chrobrego Głogów

0
598

W najbliższą sobotę pierwszoligowi piłkarze Chrobrego Głogów rozegrają wyjazdowe spotkanie w Suwałkach. Nie oznacza to jednak, że na głogowskich obiektach zabraknie piłkarskich emocji. Derbowe spotkanie z Zagłębiem II Lubin rozegrają młode zawodniczki Chrobrego Głogów, natomiast dzień później do walki o punkty staną czwartoligowe rezerwy pomarańczowo-czarnych.

Jako pierwsze zaprezentują się piłkarki Chrobrego Głogów. Trzecioligowy zespół zagra w sobotę, a jego przeciwnikiem będzie Zagłębie II Lubin. Przed podopiecznymi trenera Artura Przybyła trudne zadanie, bo lubinianki to obecnie trzecia siła rozgrywek. W ostatniej serii gier młode zawodniczki Chrobrego Głogów pauzowały, natomiast w swoim ostatnim spotkaniu musiały uznać wyższość Akademii Orlik Jelenia Góra, z którą przegrały 0:4. Po raz ostatni przed własną publicznością pomarańczowo-czarne zagrały 19 września. Wówczas na trzeciej płycie głogowskiego stadionu rozbiły LUKS Ziemię Lubińską aż 9:1. W sobotę podobnego wyniku nie ma co się spodziewać, bo lubinianki to drużyna ze zdecydowanie wyższej półki. Derbowa rywalizacja zapowiada się jednak niezwykle ciekawie i można być przekonanym, że nie zabraknie walki na boisku.

„Przed nami ostatni, ale bardzo ważny mecz. Będzie to kolejny sprawdzian dla naszych dziewczyn. Zagłębie należy do drużyn z dużym doświadczeniem i mądrze gra piłką. Nasze zawodniczki nie będą miały łatwego zadania, by powstrzymać rywalki na własnym boisku. Cały czas motywujemy dziewczyny i intensywnie trenujemy. Krótko mówiąc – będziemy walczyć do ostatniego gwizdka” – skomentowała Ewa Tarnowska, która z powodu kontuzji nie wystąpi w sobotnim spotkaniu.

Dzień później swój mecz rozegrają czwartoligowe rezerwy Chrobrego Głogów. Drugi zespół pomarańczowo-czarnych podejmie przed własną publicznością wicelidera ligowej tabeli, Olimpię Kowary. Podopieczni Jarosława Helwiga mają za sobą dwa udane spotkania. Najpierw pokonali na własnym terenie Polonię Trzebnica 3:1, a w ostatni weekend przywieźli komplet punktów z Bielawy. Bramki dla głogowskiego zespołu strzelali Łukasz Bogusławski oraz Bartosz Machaj. Niedzielny mecz zapowiada się jednak trudniej. Olimpia Kowary zajmuje obecnie drugą lokatę w tabeli, a na wyjeździe poległa tylko raz, notując przy tym aż cztery zwycięstwa. Do Głogowa przyjeżdża więc mocny zespół, który doskonale wie, jak wygrywać w delegacjach. Pomarańczowo-czarni muszą mieć się na baczności, bo nawet najmniejszy błąd może zostać bezlitośnie wykorzystany przez zespół gości.

Po dziewięciu dotychczasowych kolejkach IV ligi dolnośląskiej, rezerwy Chrobrego Głogów mają na swoim koncie dwanaście punktów i zajmują dziewiątą pozycję. W związku z reorganizacją lig, do bezpiecznego utrzymania się może być potrzebne nawet miejsce w górnej połówce tabeli. Zwiastuje to trudne zadanie dla podopiecznych Jarosława Helwiga, którzy w obecnych rozgrywkach są beniaminkiem.

Piłkarski weekend przy Wita Stwosza:

Trzecia liga dolnośląska kobiet: Chrobry Głogów – Zagłębie II Lubin (10 października, godz. 11:00)
Czwarta liga dolnośląska mężczyzn: Chrobry II Głogów – Olimpia Kowary (11 października, godz. 11:00)

Zapraszamy do dopingowania pomarańczowo-czarnych!

/fot. Chrobry Głogów S.A./

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.