Potrącił pieszą i uciekł

0
563
2014-07-17 policja radiowóz (fot.P.Dudzicki) 02

Wysoka grzywna oraz utrata prawa jazdy grozi 65-letniemu kierowcy, który na oznakowanym przejściu dla pieszych potrącił 18-letnia mieszkankę Głogowa. Mężczyzna uciekł z miejsca zdarzenia, nie udzielając kobiecie pomocy. 18-latka nie odniosła poważniejszych obrażeń. Policjanci szybko namierzyli kierowcę i ustalili, że jego samochód nie był dopuszczony do ruchu i nie ma ważnego OC. 65-latek w momencie zdarzenia był trzeźwy.

Do zdarzenia doszło w dniu 5 października br. około godziny 16.30 na ulicy Budowlanych. Kierujący samochodem VW Polo, nie udzielił pierwszeństwa przechodzącej przez przejście dla pieszych 18-letniej mieszkance Głogowa. Doszło do potrącenia pieszej, która jak się szczęśliwie okazało, nie odniosła poważnych obrażeń. Kierowca Volkswagena oddalił się z miejsca zdarzenia. Na podstawie relacji jednego ze świadków policjanci ustalili dane pojazdu i jego właściciela, którym okazał się 65-letni głogowianin – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, podinsp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna przyznał się do kierowania pojazdem i potrącenia pieszej. Policjanci ustalili także, że samochód, którym jechał nie ma ważnego ubezpieczenia OC, a czasowe dopuszczenie auta do ruchu wygasło w marcu 2015 r. Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy. W tej chwili badane są wszystkie okoliczności, w jakich doszło do potrącenia 18-latki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.