Nowe radiowozy dla dzielnicowych

0
805
2015-10-03 Nowe radiowozy dla dzielnicowych (fot. UM Głogów)

Od kilku dni po głogowskich ulicach jeżdżą dwa nowe policyjne radiowozy. To Ople Corsa, które zostały zakupione, dzięki pomocy finansowej gminy miejskiej Głogów. Samochody trafiły do policjantów, pełniących służbę dzielnicowych.

Uroczyste przekazanie samochodów odbyło się 29 września pod głogowskim Ratuszem. Komendant Powiatowy Policji w Głogowie insp. mgr Krzysztof Sidorowicz zaprezentował radiowozy radnym oraz prezydentowi Głogowa Rafaelowi Rokaszewiczowi.

Nowymi modelami Opla Corsa z silnikami o pojemności 1,2 l i mocy – 70 KMbędą jeździć będą dzielnicowi. Kluczyki do samochodów przekazał im przewodniczący Rady Miejskiej Andrzej Koliński.

Radiowozy  kosztowały 90 tysięcy zł. Połowę kosztów ich zakupu  pokryła gmina miejska Głogów. Pozostała część została sfinansowana z budżetu centralnego policji.

– Nowe radiowozy w wersji małolitrażowej pełnić będą służbę głównie wykorzystywane przez dzielnicowych. Samochody posiadają bardzo dobre wyposażenie oraz benzynowe, jednostki napędowe. Samochody po uroczystości natychmiast rozpoczęły normalną służbę policyjną – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie podinsp. Bogdan Kaleta.

Za pomoc finansową gminy miejskiej Głogów komendant głogowskiej policji insp. Krzysztof Sidorowicz oficjalnie podziękował podczas nadzwyczajnej sesji Rady Miejskiej, która odbyła się 29 września.

Za to wsparcie, za pomoc i zrozumienie, że to jest współodpowiedzialność za bezpieczeństwo naszych mieszkańców, bardzo serdecznie wszystkim dziękuje – mówił komendant głogowskiej policji.

Przewodniczący Rady Miejskiej zapewnił, że głogowska policja może zawsze liczyć na wsparcie radnych. – Jesteśmy gotowi zawsze pomagać dla bezpieczeństwa mieszkańców Głogowa – mówił Andrzej Koliński.

Wszyscy radni otrzymali listy z podziękowaniami za udzielenie pomocy finansowej głogowskiej policji.

Komendant Krzysztof Sidorowicz jest przekonany, że nowe auta doskonale sprawdzą się w codziennej służbie. – Są to samochody szczególne, małolitrażowe, mniejszej pojemności i wielkości, a więc bardziej sprytne i przy okazji ekonomiczne, które będą umożliwiały sprawne poruszanie się po mieście – zapewnia szef głogowskiej policji.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.