Wolontariusze Roku 2015 wybrani

0
436
2015-10-03 Wolontariusze Roku 2015 wybrani (fot. A. Błaszczyk)

Marian Chwaszcz i Dominika Piwko to Wolontariusze Roku 2015. Zwycięzców plebiscytu zorganizowanego przez Stowarzyszenie Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM, poznaliśmy 2 października podczas gali w Miejskim Ośrodku Kultury w Głogowie.

Tadeusz Lisowski, prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM Polska Miedź S.A , dziękował podczas gali wszystkim wolontariuszom za ich pracę na rzecz lokalnej społeczności. – Dzięki Waszej bezinteresownej i niesionej z dużym zaangażowaniem pracy często pojawiają się na innych twarzach uśmiech i radość w sercach. Sprawiacie, że wasza radość, wrażliwość, empatia i dobroć na nowo ożywają w naszej społeczności i życie innych staje się lepsze i bogatsze uczuciowo. Dziękujemy za dzielenie się własnym czasem – mówił.

Kandydatów do tytułu Wolontariusz Roku 2015 mogły zgłaszać osoby indywidualne, stowarzyszenia, organizacje pozarządowe i szkoły. Wiek kandydata nie miał znaczenia. Najważniejszym kryterium udziału w plebiscycie było zaangażowanie zgłoszonych osób w bezinteresowną pracę na rzecz innych.

O tytuł Wolontariusza Roku rywalizowało 29 kandydatów.  Głosowanie rozpoczęło się 15 czerwca, a zakończyło 11 września o północy. W plebiscycie oddano ponad 29 tysięcy głosów. Najwięcej z nich otrzymał Marian Chwaszcz ze Stowarzyszenia Chorych na Stwardnienie Rozsiane w Głogowie. – Pomagamy w rehabilitacji, organizujemy spotkania z lekarzami, pomagamy organizować wyjazdy rehabilitacyjne – mówi zwycięzca plebiscytu. – Staramy się także integrować chorych podczas spotkań takich jak opłatek, Dzień Kobiet. Bo dla ludzi chorych jest ważne, by wyjść z domu i zintegrować się z innymi. To jest naprawdę duży problem, żeby chorych wyciągnąć z domu – dodaje.

Wolontariusz Roku 2015 otrzymał okolicznościową statuetkę, dyplom oraz nagrodę w postaci wycieczki.

W kategorii młodzieżowej plebiscytu zwyciężyła Dominika Piwko, uczennica Zespołu Szkół z Oddziałami Integracyjnymi w Głogowie. 16-latka pomaga swoim kolegom w szkole. – Jestem bardzo wrażliwa na krzywdę innych. Pomagam każdemu, kto się do mnie zwróci o pomoc – mówi Dominika.

Młoda wolontariuszka otrzymała statuetkę i dyplom oraz voucher na wycieczkę do wybranej stolicy europejskiej. – Jeszcze nie wiem, gdzie się wybiorę. Za granicą byłam tylko w Berlinie. Bardzo się cieszę z tej wycieczki. Nie spodziewałam się takiej nagrody – mówi Dominika Piwko.

Laureatom plebiscytu nagrody i statuetki wręczyli starosta głogowski Jarosław Dudkowiak, wiceprezydent Głogowa Bożena Kowalczykowska i prezes Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów Byłych Pracowników KGHM Tadeusz Lisowski. Wszyscy uczestnicy plebiscytu otrzymali dyplomy i drobne upominki od organizatorów i sponsorów.

Nagrodzono także osoby, które głosowały w plebiscycie. Wśród wszystkich glosujących wylosowano 5 osób, które otrzymały nagrody ufundowane przez posłów: Ewę Drozd i Wojciecha Zubowskiego oraz Hutę Miedzi Głogów, którą reprezentował dyrektor ds. pracowniczych Antoni Kramarzewski.

Po zakończeniu oficjalnej części uroczystości wolontariusze i publiczność bawili się na występie kabaretu Nowaki.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.