Rozbój w salonie gier

0
537
zdjęcie-Arch.-2013-08-17-głogowska-policja-001

Kara do 12 lat pozbawienia wolności grozi 28-latkowi, który próbował okraść jeden z salonów z automatami do gier na terenie Głogowa. Mężczyzna został zatrzymany kilka minut po dokonaniu rozboju. Sąd zdecydował o jego aresztowaniu na trzy miesiące.

Do rozboju doszło 27 września. – Mężczyzna od dłuższego czasu przebywał w salonie z automatami do gier. W pewnym momencie zaatakował przebywającą tam 36-letnią pracownicę salonu – informuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Głogowie podinp. Bogdan Kaleta.

Mężczyzna użył siły fizycznej i próbując zastraszyć kobietę, zażądał wydania kasetki z pieniędzmi. Pracownica salonu stawiła jednak opór. Zdecydowana postawa kobiety oraz pojawienie się przypadkowych świadków, sprawiło, że sprawca się przestraszył i zbiegł z lokalu. Nie udało mu się jednak uciec daleko. Po kilku minutach pościgu mężczyzna został złapany policyjny patrol. Próbował jeszcze ucieczki, ale został obezwładniony przez funkcjonariuszy.

Usłyszał zarzut usiłowania rozboju. Decyzją sądu na wniosek policji i prokuratora, podejrzany został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy. Mężczyzna już wcześniej wielokrotnie dopuszczał się przestępstw w tym rozbojów. Tym razem działał w warunkach recydywy – informuje oficer prasowy głogowskiej policji.

Sprawcy grozi mu kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.