Oddali krew dla Madzi

0
476
2015-09-25 Zbiórka krwi dla Madzi @Starostwo Powiatowe w Polkowicach (fot. Starostwo Polkowice)

Blisko 100 osób zgłosiło się do oddania krwi dla Madzi Wasilewskiej, chorej na ostrą białaczkę. Łącznie zebrano ponad 35 litrów krwi. Akcję odbyła się 29 września, a zorganizowali ją urzędnicy Starostwa Powiatowego w Polkowicach, w którym pracuje mama dziewczynki.

2015-02-10 Oddali krew dla Madzi (fot. SP Polkowice)

 

Mała Madzia Wasilewska ma niespełna trzy latka, jest radosną i uśmiechniętą dziewczynką. Niestety beztroskie dzieciństwo kilka miesięcy temu przerwała diagnoza: ostra białaczka. Dziewczynka obecnie przebywa na oddziale Wzmożonego Nadzoru Klinki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii we Wrocławiu.

Jej mama pracuje w polkowickim Starostwie Powiatowym i to właśnie koledzy oraz koleżanki z pracy zorganizowali w czerwcu we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa zbiórkę krwi, która jest bardzo potrzebna w leczeniu dziewczynki. Pracownicy starostwa powtórzyli akcję 29 września.
To już druga, udana akcja przyjaciół ze starostwa zbiórki krwi dla Madzi Wasilewskiej, córeczki pracownicy starostwa. Z całego powiatu przyjechali  chętni , aby oddać krew  dla dziewczynki  chorej na ostrą białaczkę szpiku kostnego. Dla Madzi zebrano 35,1 litrów potrzebnej krwi. Choć podczas akcji zarejestrowanych chętnych było aż 94, w sumie oddało krew 78 osób – informuje Mirosława Myrna-Kudryk, rzecznik prasowy Starostwa Powiatowego w Polkowicach.

Jeśli ktoś nie dotarł do starostwa we wtorek, a chciałby wesprzeć Madzię, może zgłosić się do dowolnej stacji krwiodawstwa na terenie całego kraju i oddać krew na rzecz małej polkowiczanki. Wystarczy zaznaczyć, że krew zdaje się z przeznaczeniem dla Magdaleny Wasilewskiej i podać nazwę szpitala, w którym leczy się dziewczynka – Klinika Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii we Wrocławiu, przy ul. Bujwida 44- oddział Wzmożonego Nadzoru.

Rodzice Madzi oraz pracownicy starostwa dziękują wszystkim za pomoc.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.