Ryszard Petru w Legnicy

0
605
2015-10-01 Ryszard Petru w Legnicy (fot. materiały prasowe Nowoczesnej Ryszarda Petru)

Ryszard Petru w trakcie swej podróży R-Busem po Dolnym Śląsku odwiedził Legnicę. Na spotkanie z liderem Nowoczesnej przyszło ponad 100 osób. W trakcie rozmów z legniczanami Ryszard Petru poruszył m.in. sprawy związane z prywatyzacją KGHM-u oraz likwidacją przywilejów dla różnych grup zawodowych. Spotkanie odbyło się we wtorek, 29 września.

Podczas spotkania Ryszard Petru omawiał program partii, ale również poruszył wiele tematów związanych z regionem, m.in sprawę prywatyzacji KGHM-u. – Nie ma sensu zastępować monopolu państwowego monopolem prywatnym. Nie można popełnić takiego samego błędu, jakim była prywatyzacja Telekomunikacji Polskiej – mówił.

Przedsiębiorców obecnych na spotkaniu interesowały przede wszystkim kwestie związane z rozwojem gospodarki i wspieraniem przedsiębiorczości. – Proszę wydrukować sobie ustawę Wilczka z 1988 roku. To zaledwie 5 stron druku. To były proste zasady mówiące, że co nie jest zabronione jest dozwolone. Chcemy prostych zasad, żeby ludzie nie musieli wynajmować prawników do interpretacji przepisów – przekonywał Ryszard Petru.

Podczas spotkania poruszona została także kwestia likwidacji przywilejów dla różnych grup zawodowych. To jeden z ważnych punktów programu wyborczego Nowoczesnej. – Młoda osoba chcąca zostać rolnikiem powinna płacić ZUS a nie KRUS. Uczciwe i sprawiedliwe zasady powinny dotyczyć wszystkich – podkreślał Ryszard Petru.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.