Hubertus w Grochowicach

0
540
2015-10-01 Hubertus w Grochowicach (fot. UG Kotla)

Gonitwa za lisem, zawody jeździeckie, pokazy kaskaderki konnej, a na koniec wspólne ognisko – takie atrakcje czekały na uczestników kolejnej edycji Hubertusa, który odbył się 26 września na polanie w Grochowicach.

Święto myśliwych, leśników i jeźdźców w Grochowicach rozpoczęło się zawodami jeździeckimi oraz konkursem skoków przez przeszkody. Młodzi adepci jazdy konnej rywalizowali o Puchar Wójta Gminy Kotla Łukasza Horbatowskiego. W zawodach jeździeckich w grupie młodszej triumfował Aleksander Jabłoński, w grupie średniozaawansowanej zwyciężyła Emilia Franczyk. W konkursie skoków przez przeszkody I miejsce zdobyła Natalia Bagińska.

Podczas Hubertusa nie mogło zabraknąć tradycyjnej pogoni za lisem. W tej konkurencji najlepsza okazała się Agata Holdenmajer na klaczy Łaskawa Dama.

Duża popularnością wśród uczestników imprezy cieszyły się prezentacje kulinarne „Leśne smaki”. 10 grup, reprezentujących sołectwa gminy Kotla przygotowało tradycyjne nalewki, potrawy i wypieki. Każda drużyna otrzymała w podziękowaniu za swoją prezentację upominek w postaci sprzętu AGD. Stowarzyszenie Grochowice Zdrój  pozyskało na ten cel środki z Fundacji BZ WBK w ramach konkursu „Tu mieszkam, tu zmieniam”.

2015-10-01 Hubertus w Grochowicach (fot. UG Kotla) 2

Uwagę widzów przyciągnął także efektowny pokaz kaskaderki konnej oraz prezentacja sygnałów myśliwskich wykonaniu członka Koła Łowieckiego „Wilk”. W ramach tegorocznej edycji Hubertusa odbyła się także prezentacja psów myśliwskich i pokaz pracy hartów.

Organizatorzy przygotowali także wiele dodatkowych atrakcji. Na stoiskach kół łowieckich „Kszyk”i „Wilk” można było obejrzeć trofea myśliwskie. Na zwiedzających czekała także bezpłatna grochówka.  Na stoiskach promocyjnych Nadleśnictwa Głogów oraz  Sława Śląska dzieci mogły wziąć udział w grach, zabawach i konkursach. Zwieńczeniem Hubertusa w Grochowicach było wspólne ognisko.

Organizatorami imprezy byli Gminny Ośrodek Kultury i Sportu w Kotli i Gmina Kotla. W przygotowanie Hubertusa włączyły się także: Stowarzyszenie Grochowice Zdrój, Stajnia Arcturus w Grochowicach, Nadleśnictwo Sława Śląska, Nadleśnictwo  Głogów, Koło Łowieckie „Kszyk”, Koło Łowieckie „Wilk”, Koło Gospodyń Wiejskich, zespoły folklorystyczne oraz Rady Sołeckie z terenu Gminy Kotla.

Wyniki zawodów jeżdzieckich:
Grupa młodsza:
I miejsce Aleksander Jabłoński,
II miejsce Julia Filipczuk
III miejsce Julia Tomczuk

Grupa średniozaawansowana:
I miejsce Emilia Franczyk,
II miejsce Aleksandra Szymankiewicz

Konkurs skoków przez przeszkody:
I miejsce Natalia Bagińska
II miejsce Patrycja Podhorodecka
III miejsce Agata Holdenmajer

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.