Happening przeciw imigrantom

0
718
2015-10-01 Happening przeciw imigrantom (fot. A. Błaszczyk)

Działacze partii KORWiN w nietypowy sposób wyrazili swój sprzeciw wobec sprowadzaniu do Polski imigrantów z Syrii. Wczoraj (30.09) w przejściu podziemnym przy ul. Grodzkiej zorganizowali wystawę zdjęć „Internet Przeciw Islamizacji Polski Wychodzi Na Ulice”. Jednocześnie zbierali podpisy pod petycją przeciwko przyjęciu w Polsce uchodźców.

Happening został zorganizowany przez działaczy partii KORWiN z powiatu polkowickiego i głogowskiego. Tuż po godz. 14.00 w przejściu podziemnym przy ul. Grodzkiej w Głogowie zwolennicy Janusza Korwin-Mikkego rozstawili plansze ze fotografiami, przedstawiającymi, ich zdaniem, prawdziwe oblicze islamu. Na zdjęciach zobaczyć można było poparzone kwasem kobiety, zamordowane dzieci, zamieszki imigrantów na węgierskiej granicy.

Nasza wystawa ma za zadanie edukować, chcemy, żeby sobie ludzie wyobrazili, jak niedługo może być w Polsce – mówi Tomasz Kuncik, koordynator partii KORWiN na powiat polkowicki i głogowski, organizator wystawy. – Demonstrujemy na niej, to co można znaleźć w internecie, bo internet mówi „nie” imigrantom. Telewizja publiczna jest na „tak”. Fotografie pokazują prawdę, chcemy ją pokazać ludziom, bo tego nie zobaczą w telewizji – dodaje.

Wystawie towarzyszyły efekty dźwiękowe, arabska muzyka i okrzyki.

Zdaniem przedstawicieli partii KORWiN do mediów publicznych dociera jedynie skrawek informacji dotyczący uchodźców, a większość materiałów jest cenzurowana. – Ludzie o tym nie wiedzą, bo się tym nie interesują. Europa jest pod kloszem informacyjnym. W Afryce jest wojna, mordowanie chrześcijan, ludzie się nawzajem zabijają, to samo jest w Azji. Informacje nie przechodzą, bo media są rządowe, pod kontrolą odpowiednich korporacji oraz lobby izraelskiego i szejków arabskich, którzy cenzorują media – twierdzi Tomasz Kuncik.

Jednocześnie działacze partii KORWiN zbierali podpisy pod petycją przeciw przyjmowaniu do Polski uchodźców. – Jesteśmy na nie, ale nie dla wszystkich – zaznacza Tomasz Kuncik. – Zgadzamy się na tych, którzy chcą pracować, obojętnie, jaki maja kolor skóry biały, żółty, czarny czy niebieski, i przestrzegają prawa. Jesteśmy przeciw tym ludziom, którzy ściągają tutaj z Syrii, Afryki, którzy są fajnie ubrani i nie będą pracować, nie oszukujmy się. Oni już tutaj płyną i nas zaleją. Wypowiedzieli nam wojnę, to jest dżihad.

Przedstawiciele partii KORWiN już planują kolejne działania antyimigranckie. W połowie października chcą zorganizować marsz, do którego zamierzają zaprosić wszystkie środowiska wyrażające podobny pogląd wobec uchodźców. – To będzie ponadpartyjny, ponad podziałami wyraz sympatii dla narodu węgierskiego, który jest teraz przedmurzem Europy i powstrzymuje zalew imigrantów. Chcemy się z nimi solidaryzować i przeprosić za to, że nasz rząd wyłamał się z grupy wyszehradzkiej – mówi Tomasz Kuncik.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.