Przedsiębiorcy szkolili się z dotacji unijnych

0
693
2015-09-29 Przedsiębiorcy szkolili sie z dotacji unijnych (fot. A. Błaszczyk)

Ponad 100 osób wzięło dzisiaj udział w bezpłatnych szkoleniach w ramach ogólnopolskiego programu Akademia Przedsiębiorcy. Organizatorami warsztatów byli Bank Zachodni WBK i Fundusz Poręczeń Kredytowych. Patronat nad Akademią Przedsiębiorcy objęli starosta głogowski Jarosław Dudkowiak oraz prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.

– Projekt zapoczątkowaliśmy w ubiegłym roku. Wróciliśmy z nim do Głogowa, bo tu nasze szkolenia spotkały się z dużym zainteresowaniem. Naszą społeczną misją jest pomoc przedsiębiorcom w rozwoju ich przedsiębiorstw. Dajemy dostęp do wiedzy i pomoc ekspertów. Akademia to 50 ośrodków w Polsce, na mapie jest też Głogów i to duże wyróżnienie dla banku, który reprezentuję – mówiła na szkoleniu Elżbieta Szefler-Lewandowska, dyrektor regionalny Banku Zachodniego WBK, współorganizator szkoleń.

Akademia Przedsiębiorcy to ogólnopolski program motywacyjno-edukacyjny dla przedsiębiorców. W jego ramach organizowanych jest 50 bezpłatnych warsztatów. Tematem przewodnim tegorocznej edycji Akademii są środki unijne i nowa perspektywa unijna na lata 2014-2020. Uczestnicy dowiedzą się, które branże mogą liczyć na wsparcie i jak się starać o dotację. Eksperci prowadzący warsztaty rozwieją wszelkie wątpliwości dotyczące wypełniania wniosków, a także zaprezentują projekty, na które przedsiębiorcy pozyskali pieniądze i efektywnie je wykorzystali. Uczestnicy zostali także zapoznani z konkursami regionalnymi, które zostaną ogłoszone już jutro.

Patronat nad Akademią Przedsiębiorcy objęli starosta głogowski Jarosław Dudkowiak oraz prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz.
– Rozwój gospodarczy miasta nie może odbywać się bez rozwoju przedsiębiorczości i przedsiębiorców. Dlatego właśnie partnerujemy pomysłom, które do tego rozwoju mogą się przyczynić. Głogowscy przedsiębiorcy uczestniczyli już w otwartych szkoleniach organizowanych przy współudziale władz Głogowa. Będziemy wspierać instytucje, które swoją ofertę szkoleniową i warsztatową kierują do lokalnego biznesu – mówił prezydent Głogowa.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.