Dwa lata za niewinność

0
646
2015-08-19 Sprawa Mateusza S. nadal bez wyroku @Sąd Rejonowy w Głogowie (Fot. A. Błaszczyk)

39 — letni mieszkaniec Lubina Rafał Głowaka został oskarżony o zabójstwo, którego nie popełnił. Został skazany za wypchnięcie z IV piętra 53 — letniego mieszkańca Lubina.

Cała sprawa rozpoczęła się w marcu 2011 roku, kiedy Rafał Głowaka został skazany za wypchnięcie starszej osoby z tzw. lubińskiego „samotniaka”. Został oskarżony przez mieszkańców tamtejszego hotelu, ponieważ już wcześniej miał problemy z prawem, często kradł jedzenie, chodź jak sam twierdzi — nie skrzywdziłby nawet muchy. Mężczyzna przyznał się do winy, ponieważ jest niepełnosprawny intelektualnie. Po dwóch latach walki o przetrwanie w jednym z polskich więzień został wypuszczony na wolność. Oprócz niesłusznego oskarżenia został również ofiarą więźniarzy. Wiele razy został pobity, jednak nikt nie zwracał na to uwagi. Pobyt oskarżonego w więzieniu spowodował uszczerbek na jego zdrowiu — stracił wzrok. Dążąc do sedna całej sprawy najważnejszą kwestią jest odsiadywanie kary za niewinność. Rafał Głowiak w więzieniu spędził prawie 3 lata.

Po wyjściu z więzienia Rafał Głowak chce wznieść pozew o odszkodowanie. Mężczyzna przed wydaniem wyroku Sądu Okręgowego w Legnicy oskarżony przebywał w areszcie od 30 marca do 30 sierpnia 2011. Po zebraniu wszystkich faktów, oraz opinii biegłych Rafał Głowak został uniewinniony. „Przez decyzję sądu trafiłem do więzienia i straciłem na zdrowiu, chciałbym zacząć nowe życie” — mówi poszkodowany.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.