Drużyna PUTW zwyciężyła Senioriadę

0
659

Drużyna Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku zwyciężyła w 9 edycji Senioriady. Zawody zostały rozegrane na obiektach sportowych przy Zespole Szkół im. Narodów Zjednoczonych Europy w Polkowicach. W zabawie wzięło udział 8 drużyn.

9. edycja Senioriady rozpoczęła się od rozpalenia znicza olimpijskiego. Tego symbolicznego gestu dokonał Filip Rodzik, zawodnik klubu Skorpion Polkowic, uczestnik igrzysk paraolimpijskich w Pekinie w 2008 r., mistrz Europy w strzelectwie z 2013 r.

Przed właściwą rywalizacją zawodnicy sprawdzili się w pokazowym przeciąganiu liny, a także przeprowadzili rozgrzewkę. 8 drużyn, które przystąpiło do zawodów, zmierzyło się w takich konkurencjach jak: płotki, rzepki, koszykówka, dart, krzyżak, samoloty, tor przeszkód. Wymagały one od zawodników dużej sprawności fizycznej, ale jak powtarzali seniorzy, to nie rywalizacja była najważniejsza, a dobra zabawa i uśmiech.

Staraliśmy się przygotować takie konkurencje, które będą atrakcyjne dla widzów oraz wymagające dla uczestników. Walczące ze sobą zespoły nie wiedziały, w jakich konkurencjach przyjdzie im rywalizować – mówi Beata Puławska, dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Polkowicach, który współorganizował Senioriadę.

Atmosfera podczas zawodów była bardzo gorąca. Zawodnikom towarzyszył nieustanny doping kolegów z drużyny oraz kibiców. Walka o pierwsze miejsce była bardzo zacięta. Drużyny Polkowickiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku oraz Stowarzyszenia Emerytów i Rencistów byłych Pracowników KGHM Polska Miedź szły łeb w łeb. O pierwszym miejscu na podium zdecydowała dogrywka. Ostatecznie reprezentanci PUTW zdobyli 54 punkty i okazali się o jeden punkt lepsi od przeciwników.

Dwa lata temu byliśmy trzeci, przed rokiem zakończyliśmy rywalizację na drugim miejscu, a teraz jesteśmy najlepsi. W przyszłym roku przyjdzie nam bronić tytułu i to będzie wyzwanie, bo wiadomo, że trudniej obronić tytuł niż go zdobyć – mówią zwycięzcy.

Trzecie miejsce na podium zajęła drużyna Domu Pobytu Dziennego w Polkowicach. Zwycięzcy odebrali nagrody z rąk m.in. burmistrza Polkowic Wiesława Wabika. Na koniec uczestnicy Senioriady zrobili sobie pamiątkowe zdjęcie, a jej triumfatorzy odtańczyli taniec radości.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.