Inauguracja Karty Seniora

0
778
2015-09-18 Koncert Jerzego Połomskiego @MOK (fot.A.Karbowiak)-392015-09-18 Koncert Jerzego Połomskiego @MOK (fot.A.Karbowiak)-39

Głogowscy seniorzy już mogą korzystać z rabatów i promocji, które przygotowało dla nich 21 firm z terenu Głogowa. Do zniżek uprawnia Karta Seniora, której inauguracja odbyła się w piątek, 18 września, w Miejskim Ośrodku Kultury. Uroczystość uświetnił koncert Jerzego Połomskiego.

Głogowska Karta Seniora pełni dwojaką funkcję – mówi zastępca prezydenta Głogowa Bożena Kowalczykowska.– Funkcję rabatową, żeby seniorom w życiu ulżyć, żeby mogli sobie pozwolić na więcej przyjemności w życiu oraz funkcję identyfikacyjną, bo jest to karta imienna. Cieszę się, że udało nam się ją przygotować – dodaje

2015-09-18 Koncert Jerzego Połomskiego @MOK (fot.A.Karbowiak)-24

Kartę może otrzymać każdy mieszkaniec Głogowa, który ukończył 60 lat. Można ją wyrobić w Biurze Obsługi Mieszkańca w Urzędzie Miejskim w Głogowie lub wypełniając prosty formularz w internecie na stronie http://eglogow.eu/serwisSUP/gks.htm.

Karta wydawana jest bezpłatnie i uprawnia do rabatów oraz promocji w 21 punktach usługowych i sklepach na terenie Głogowa. Programy rabatowe dla seniorów przygotowały także spółki należące gminy miejskiej Głogów.

Zdajemy sobie sprawę, że emerytury i renty nie są za wysokie. Karta jest formą podziękowania seniorom za ich wieloletnią pracę i działalność na rzecz miasta – mówi prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz. – W punktach oznaczonych naklejką: „Tu honorujemy głogowska kartę seniora” seniorzy będą mogli skorzystać z rabatów od kilku do kilkudziesięciu procent. Obecnie współpracujemy z 21 partnerami, ale wierzymy głęboko, że do programu będzie dołączać coraz więcej firm, bo i seniorów w naszym mieście przybywa – dodaje prezydent.

2015-09-18 Koncert Jerzego Połomskiego @MOK (fot.A.Karbowiak)-40

Podczas uroczystości wręczono na scenie pierwsze Karty Seniora. Odebrali je członkowie Rady Seniora, która została powołana w czerwcu 2015 r. uchwałą Rady Miejskiej w Głogowie.  – Rada Seniora to organ, pełniący rolę doradczą i opiniodawczą, poprzez który chcemy się kontaktować z seniorami i spełniać ich oczekiwania – mówi Rafael Rokaszewicz.

Pierwsze spotkanie Rady Seniora z władzami Głogowa odbyło się 10 września. Członkowie Rady stawiają sobie za cel przede wszystkim zaktywizowanie seniorów. – Zależy nam na tym, żeby starsze osoby po prostu wyszły z domu, a potem może włączyły się w działanie różnych stowarzyszeń. Ja działam aż w czterech stowarzyszeniach, z osobami w swoim wieku z i młodymi, którzy dają mi ogromną energię – mówi Elżbieta Leszczyńska z Rady Seniorów.

2015-09-18 Koncert Jerzego Połomskiego @MOK (fot.A.Karbowiak)-27

Uczestnicy piątkowej uroczystości chwalą inicjatywę władz Głogowa. – Nawet jeśli to będą zniżki kilkuprocentowe w sklepie spożywczym czy u fryzjera, to przy naszych skromnych emeryturach to jest dużo – mówi jedna z seniorek.  Liczą także, że firm partnerskich będzie przybywać.

Zwieńczeniem uroczystej inauguracji Karty Seniora był koncert Jerzego Połomskiego, który tego dnia obchodził swoje 83 urodziny.

2015-09-18 Koncert Jerzego Połomskiego @MOK (fot.A.Karbowiak)-9

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z wydarzenia.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.