Świetlicowy start z MCWR

0
507
2015-09-19 Świetlicowy start z MCWR @MCWR (fot. A. Błaszczyk)

Miejskie Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie podsumowało okres wakacyjnych zajęć i warsztatów podczas festynu rodzinnego Wielki Finał Lata w Mieście – Świetlicowy start, który odbył się 17 września na terenach zielonych przy ul. Folwarcznej. Poza mnóstwem atrakcji, zabaw i konkursów MCWR przygotowało także punkt informacyjny, w którym rodzice mogli zapoznać się z działalnością świetlic środowiskowych i zapisać dzieci do jednej z sześciu placówek.

Festyn był okazją do rodzinnego spędzenia czasu. – Wrzesień jest to czas, kiedy dzieci i młodzież zaczynają chodzić do szkoły, na zajęcia pozalekcyjne, warsztaty.Ważne jest więc, żeby w tym zamieszaniu znaleźć trochę czasu i aktywnie go spędzić w rodzinnym gronie – mówi Anna Mazurkiewicz z Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny.

Organizatorzy przygotowali mnóstwo atrakcji, w których mogły uczestniczyć całe rodziny. – Przygotowaliśmy ogródek z dmuchańcami i konkurencjami sportowymi – mówi Elżbieta Kowalska z Miejskiego Centrum Wspierania Rodziny. – W spotkaniu uczestniczą przede wszystkim dzieci, które uczęszczają w roku szkolnym do naszych świetlic środowiskowych. Jego celem jest przede wszystkim integracja dzieci, ze swoimi kolegami i wychowawcami. Spotkanie ma formę otwartą, udział w nim mogą wziąć wszyscy mieszkańcy Głogowa.

Podczas Festynu rodzice mogli zapoznać się z zasadami funkcjonowania świetlic i zapisać swoje pociechy do placówek. Jak podkreśla Anna Mazurkiewicz w klubach środowiskowych dzieci maja szanse nie tylko ciekawie spędzić czas wolny, lecz także nabyć podstawowe umiejętności społeczne, nauczyć się funkcjonowania w grupie, nawiązać nowe przyjaźnie.

Do klubów środowiskowych mogą uczęszczać dzieci w wieku od 7 do 15 lat. – Ale jeśli starsze dzieci się do nas zgłoszą, nigdy ich nie odsyłamy do domu. Zachęcamy do udziału w grupie naszych wolontariuszy, grupie samopomocy lub socjoterapeutycznej – mówi Anna Mazurkiewicz.

W tej chwili w mieście działa 6 świetlic. Od 14 września dzieci mogą uczęszczać do dwóch nowych klubów na ul. Krochmalnej i Wałach Chrobrego.W każdej świetlicy pracują dwie wykwalifikowane socjoterapeutki. – Rodzice przyprowadzając dziecko do świetlicy, mają pewność, że w godzinach od 14.00 do 18.00 ma ono zapewnioną opiekę – zachęca Anna Mazurkiewicz. – Poza atrakcyjnymi programami socjoterapeutycznymi i turystyczno-krajoznawczymi, codziennie odrabiamy z dziećmi lekcje. To nasz rytuał. Między 14.00 a 16.00 dzieci pod opieką socjoterapeutów odrabiają zadania domowe – dodaje.

Po godz. 16.00 w klubach rozpoczynają się zajęcia tematyczne i warsztaty artystyczne, dzięki którym dzieci mogą odkryć swoje pasje, rozwinąć kreatywność, wartościowo spędzić czas.

Zajęcia w klubach środowiskowych są bezpłatne. Szczegółowe informacje i zapisy w Miejskim Centrum Wspierania Rodziny w Głogowie.

Dodaj komentarz

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.